Keltern võttis hooaja suurima võidu, Janne Pulk resultatiivseim

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Eesti koondislaste Janne Pulga ja Mailis Poki koduklubi Kelterni Rutronik Stars sai pühapäeval Bundesliga 8. voorus kirja suureskoorilise võidu, kui koduväljakul võideti Göttingeni Flippo Baskets BG74 naiskonda tulemusega 107:67 (26:19, 29:13, 28;16, 24:19).

Tegemist oli nimetatud naiskondade teise omavahelise kohtumisega lühikese aja jooksul. Mäletatavasti kohtuti karikasarja raames 9. detsembril Göttingenis ning siis võitis Keltern mängu seisuga 73:61. Seekord ei jäätud külalisnaiskonnale vähimatki sõnaõigust ja võitja oli selge juba pärast 20-minutilist mängu.

107:67 võidunumbritega lõppenud mängus viskasid kõik 11 mänguks üles antud Kelterni mängijat vähemalt 5 punkti. Kõige tulemuslikumat mängu näitasid Eesti koondislane Janne Pulk ja belglanna Emmanuella Mayombo. Mõlema arvele kogunes 18 platsil veedetud minutiga 16 punkti. 20-aastase eestlanna arvele kogunes lisaks visatud punktidele ka üks lauapall, üks vaheltlõige ja üks pallikaotus. Teine Eesti koondislane Mailis Pokk viibis väljakul 21 minutit, mille jooksul viskas 9 silma, noppis 6 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi võrdselt ühe vaheltlõike ja pallikaotuse.

Külaliste poolelt kerkis 17 punktiga üleplatsinaiseks Samantha Roscoe. Ruzica Dzankic panustas 13 silmaga. Järgmise mängu peab 7 võidu ja 1 kaotusega Bundesliga tabelit juhtiv Keltern 23. detsembril võõrsil Freiurgi Eisvögeli vastu.