Erkmaa ja Mitt olid võidukad, Riismaa meeskond kaotas ekskalevlase klubile

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel olid Itaalia esiliigas võistlustules kõik kolm seal mängivat Eesti korvpallurit, kellest kaks said kirja võidud.

Hugo Erkmaa koduklubi Trapani alistas võõrsil 79:71 Biella. Veel viis minutit enne lõppu oli Trapani seitsmepunktilises kaotusseisus, kuid pööras 20:5 spurdiga mängu enda kasuks.

Algviisikus alustanud Erkmaa viibis väljakul 13 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele kaks punkti (kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), kaks lauapalli, kaks resultatiivset söötu, kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Trapanil on nüüd kirjas kolm võitu ja neli kaotust, mis annab neile rohelises alagrupis 14 meeskonna konkurentsis kaheksanda koha.

Võidu sai kirja ka Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974, kes alistas külla sõitnud Rieti NPC 71:66. Tasavägise kohtumise saatus otsustati viimasel veerandil, mille võõrustajad võitsid 22:17.

Mitt sekkus pingilt mängu kaheksaks minutiks ning tõi vabavisetest kolm punkti (3/4). Lisaks võttis ta kaks lauapalli, blokeeris kaks vastaste pealeviset ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket võõrustas Cento Benedetto XIV-t, kellele jäädi alla 63:75. Pistoiale sai saatuslikuks kolmas veerand, mis kaotati 11:25.

Pingilt sekkunud ning 20 minutit mänginud Riismaa viskas neli punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2) ja võttis sama palju lauapalle. Eestlase arvele kogunes ka üks pallikaotus ja kolm isiklikku viga.

Võitjate ridadesse kuulus möödunud hooajal Kalev/Cramos pallinud Tekele Cotton, kes viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 12 punkti.

Chietil on nüüd punases alagrupis kaks võitu ja kolm kaotust, mis annab üheksanda koha. Pistoia paikneb aga ühe võidu ja viie kaotusega eelviimasel ehk 12. positsioonil.