Kelterni lahutab Bundesliga finaalseeriast üks võit

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa kõrgliigas visati pall mängu poolfinaalis, kus kahe võiduni peetavas seerias selgitavad finaali pääseja välja suurfavoriit Kelterni Rutronik Stars ja Marburgi Pharmaserv. Janne Pulga ja Mailis Poki koduklubi Keltern kasutas avakohtumises kodusaali toetavad seinad hästi ära ja asus seeriat 1:0 juhtima. Esimese kohtumise lõppresultaadiks kujunes 82:65 (26:11, 20:18, 15:15, 21:21).

Poolfinaaliks oli paremini valmis sel hooajal juba kaks korda karikavõistluste karikat pea kohale tõsta saanud Keltern, kes võitis avaveerandi 26:11. Seda vahet Marburg tagasi mängida ei suutnudki ning ühe pika sammu finaali suunas astus Keltern.

Kelterni poolelt olid heas hoos ameeriklannad Krystal Vaughn ja Jasmine Thomas, kes viskasid vastavalt 20 ja 16 silma. Alexandria Kiss-Rusk aitas 14 silma ja 11 lauapalliga.

Mailis Pokk viibis väljakul 11 minutit, mille jooksul saatis korvi ühe kaugviske, noppis kaks ründelauda ja tegi ühe vaheltlõike. Janne Pulk teenis mänguaega 2 minutit, mille jooksul statistikasse ühtegi märki maha ei jätnud.

Külaliste poolelt viskasid vastavalt 16, 14 ja 13 punkti Marie Bertholdt, Alexandra Wilke ja Theresa Simon. Paari teine kohtumine toimub 16. aprillil Marburgis. Teises poolfinaalis Herneri TC ja Osnabrücki Panthersi vahel võitis avakohtumise üllatuslikult Panthers seisuga 60:59.