Agrigento ja hooaja punktirekordit nihutanud Mait Peterson jätkavad vahegrupis võidukalt

-Mait Peterson | Foto: Fortitudo Agrigento Facebook

Hoolimata mõningatest koroonaviirusest tingitud piirangutest jätkusid nädalavahetusel mängud Itaalia tugevuselt kolmanda (Serie B) liiga vahegruppides. Kui B-vahegrupis sai kindla võidu liidrite hulka kuuluv Agrigento (Mait Peterson), siis Mestrel (Kaspar Kitsing) tuli C-vahegrupis vastu võtta kaotus. Kirill Koršunovi (Cecina) 4. vooru kohtumine lükati kahe nädala võrra edasi.

Agrigento (15-2) alistas kodus Olginate (6-10) meeskonna 90:71 (22:17, 31:20, 17:20, 20:14), pannes jõuvahekorrad paika juba esimese poolajaga. Väljakuperemehed jagasid lahkelt palli (23 korvisöötu) ning tabasid pea eksimatult vabaviskeid (18/19 ehk 95%).

Mait Peterson sekkus mängu pingilt, kuid suutis 14 mänguminutist hoolimata visata hooaja kõrgeimad 10 punkti (kahesed 4/6, vabavisked 2/2). Märtsis 19. sünnipäeva pidanud 208-sentimeetrine keskmängija sai protokolli kirja ka ühe lauapalli, kaks pallikaotust ning ühe isikliku vea. Agrigentot vedas kolmik Albano Chiarastella (18 punkti, 10 lauapalli), Andrea Saccaggi (17 punkti) ja Paolo Rotondo (16 punkti, 11 lauapalli). Filippo Giannini tõi Olginate kasuks 20 silma.

Mestre (6-11) kaotas võõrsil üles-alla stsenaariumiga mängus Teramo Spicchile (5-12) 64:76 (13:23, 29:8, 14:28, 8:17). Avaperioodil kümne punktiga miinusesse jäänud Mestre haaras suurepärase teise veerandajaga poolajaks 11-punktilise eduseisu, ent suutis teisel poolajal visata vaid 22 punkti. Eriti õnnetult möödunud otsustaval mänguperioodil said külalised kirja kõigest 8 silma. Ligi 2/3 pealevisetest kaare tagant võtnud Teramo tabas mängu lõpuks 14 kaugviset.

Kaspar Kitsing kogus 21 minutiga 5 punkti (kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, korvisöödu, vaheltlõike ning neli isiklikku viga. Stefano Spizzichini sai Mestre ridades 17 punkti ja 13 lauapalliga kirja kaksikduubli. Seitse kaugviset tabanud Gianmarco Rossi tõi võitjaile 25 punkti.

Agrigento (16-2) jätkab koos Piacenzaga B-vahegrupi liidrina, Mestre (6-12) paikneb C-vahegrupis 14. positsioonil.