fbpx
Close

Kes on LaVar Ball ja tema kolm poega, kellest kaks tulevad mängima Raplasse?

-Perekond Ballid | Foto: BBB

-Perekond Ballid | Foto: BBB

LaVar Balli nime ei teadnud veel 2016. aasta alguses mitte keegi. Tänaseks on seda nime kuulnud ilmselt iga korvpalliga vähegi kursis olev inimene. Kuulsust hakkas LaVar koguma, kui tema vanim poeg Lonzo UCLA ülikooliga NCAA-s mängima hakkas. Kohe hakkas LaVari suust julgeid avaldusi tulema ning 2017. aasta kevadel oli ta juba regulaarne külaline USA spordimeedia pealkirjades.

Nagu mainitud, on Lonzo perekonna vanim ja hetkel ka edukaim poeg. Praegu 20-aastast meest peeti tulevikutäheks juba üsna noorena. Keskkooli viimasel aastal vedas ta oma meeskonna riigi meistrivõistluste tiitlini, kusjuures hooaja jooksul ei kaotanud nende tiim ühtegi kohtumist.

Seejärel siirdus Lonzo UCLA-sse, kus ta suurepärase mängujuhtimise ja sööduoskuse toel kiirelt oma staatust kinnitas. 2017. aasta NBA draftis kasutas Los Angeles Lakers oma teise valiku just Lonzo endale saamiseks. Lonzo mängib tänavu Lakersis koos LeBron Jamesiga.

Koos Lonzo hea mängu ja tunnustusega avanes ka LaVar. Juba enne Lonzo UCLA-sse siirdumist hakkas ta meedias sõna võtma veidrate avaldustega, väites muuhulgas, et Lonzo on parem mängija kui Stephen Curry. Vähem veider pole ka see, et LaVar arvab, et suudab üks-ühele mängus alistada Michael Jordani enda.

Sarnaste väljaütlemiste toel on LaVarist saanud tihe külaline USA ajalehtedes ning telekanalites. Olles tõeline showmees, ei jäta ta ühtegi võimalust kasutamata.

Kogu seda meediatähelepanu laviini on perekond kavalalt ära kasutanud. Kiirelt lõid nad oma spordirõivaste brändi Big Baller Brand (BBB), mis toodab keskmisest kallimaid spordirõivaid ning -jalanõusid.

Samuti andsid Ballid koostöös Facebookiga välja tõsielusaate “Ball in the Family”. Tänaseks kolmandat hooaega jooksev sari on kogunud palju fänne. Sarja esimest osa on vaadanud rohkem kui 26 miljonit inimest.

Sarjas mängivad peaosa lisaks LaVarile ja Lonzole ka kaks nooremat venda LiAngelo ja LaMelo. Perekonna noorimat võsukest, 17-aastast LaMelot, peetakse küll väga andekaks nooreks korvpalluriks, näiteks skooris ta ühes keskkooli mängus 92 punkti, kuid oma ülbe ja staariliku käitumisega on ta ka paljude pahameele osaliseks saanud.

Siiski jälgib teda miljoneid fänne üle maailma. Hea näide tema ebasportlikust käitumisest on viimane JBA World Touri mäng Leedus, kus LaMelo vastasega kähmlema läks. Videot antud olukorrast saab vaadata SIIT.

Pere keskmine poeg, LiAngelo, on kõige paremini tuntud ilmselt Hiinas toime pandud poevarguse tõttu. LiAngelo viibis UCLA meeskonnaga kontrollturniiril Hiinas, kui ta koos kahe meeskonnakaaslasega poest päikeseprille varastada püüdis. Kahjuks või õnneks jäid nad vahele. Hiina karmide reeglite tõttu olid noormehed silmitsi 3-10-aastase vangistusega, kuid nende õnneks lasti nad üsna kiirelt vabadusse.

Sellest sai alguse ka LaVari ja USA presidendi Donald Trumpi vaheline väike twitterisõda. Nimelt soovis Trump, et varguses süüdistatud poisid teda abi eest tänaks, kuid LaVar nii ei arvanud. Loomulikult andis ta sellest ka twitteri vahendusel presidendile teada.

LaVari kahe noorema poja korvpallurikarjäär pole nii sujuvalt kulgenud kui vanimal vennal Lonzol. Kindlasti on suur osa sellest kanda ka LaVaril endal, kes poiste tuleviku osas üsna konkreetseid otsuseid vastu on võtnud. Esmalt võttis LaVar LaMelo keskkoolist ära, et teda kodus õpetada ning treenida. Peale Hiina intsidenti lasi LaVar ka LiAngelol UCLA-st välja astuda.

2017. aasta lõpus liitusid mõlemad vennad Leedu klubi BC Prienaiga, kuid see koostöö väga edukas ei olnud ning juba 25. aprillil teatasid Ballid, et lahkuvad Leedust.

Hetkel pallivad mõlemad noormehed Big Baller Brandi loodud JBA liigas ning just selle liiga parimatest mängijatest koosneva tiimile nad teisipäeval Rapla Avis Utilitas meeskonnale vastu astuvadki.

scroll to top