fbpx
Close

Rapla keskmängija mõtleb suurelt: NBA on olnud mu unistus lapsest saadik

-Ronald Delph | Foto: Ekraanitõmmis

-Ronald Delph | Foto: Ekraanitõmmis

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskonnaga liitunud 25-aastane ja 213 cm pikkune ameeriklasest keskmängija Ronald Delph andis klubi Facebooki lehele oma esimese intervjuu, kus kiitis esmamulje põhjal peatreener Aivar Kuusmaad ning tõi välja oma kaks suurimat eeskuju NBA-st.

Käimasolevat hooaega alustas ta Leedu kõrgliigas Šiauliai meeskonnas, kus tegi kaasa kolmes mängus ja tõi keskmiselt 2 punkti ning 2 lauapalli. Küsimuse peale, mis on erinevused Leedu ja Eesti korvpalli vahel, vastas ameeriklane viisakalt: “Üldiselt on kõik sama, väikeseid erinevusi on. Pean harjuma ründeplaaniga, aga mingit suurt vahet pole.”

Nagu enamus Ameerikast tulevaid korvpallureid, sõnas ka Delph, et tema eesmärgiks on ikkagi profiliiga NBA: “NBA on mul olnud unistuseks väikesest lapsest saadik.”

Rapla ja Eesti-Läti Korvpalliliiga kohta oli noormehel esmane informatsioon juba olemas. “Kuulsin, et Rapla on kõva korvpallilinn,” sõnas mees klubi poolehoidjate meelituseks ja lisas: “kuulsin ka liiga kohta häid asju ja mul on hea meel sellest ava-aastal osa saada.”

“Esimene trenn oli hea. Üritan mängijatega ühele lainele jõuda. Usun, et sain esimeste trennide kohta hästi hakkama. Õpin kombinatsioone,” kommenteeris Delph oma esimesi samme Sadolini Spordihoones ja sõnas peatreener Aivar Kuusmaa kohta: “ta teab korvpallist palju ja teab, mida teeb. Ta tundub rahuliku olekuga ning tegi mul esimesel päeval sisseelamise mõnusaks.”

Enda isiklike eeskujudena tõi tsenter välja kaks NBA noort staari: “Ma mängin oma unikaalse stiiliga, aga vaatan alt üles Anthony Davise ja Karl-Anthony Townsi suunas. Nemad on mu lemmikmängijad NBA-s.”

Rapla peab järgmise kohtumise juba laupäeval, kui kell 17.00 võõrustatakse lätlaste Valmiera Glass VIA meeskonda.

scroll to top