fbpx
Close

EELVAADE | Kalev kohtub Ühisliigas Himkiga, vastamisi lähevad kaks suuremat punktikütti

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond jätkab VTB Ühisliiga hooaega pühapäeval, kohtudes võõrsil Eesti aja järgi kell 15.00 Euroopa tippklubi Moskva oblasti Himkiga. Mängust teeb otseülekande Kanal12 ja Postimees Sport.

Kalev alustas idaliiga uut hooaega ajaloolise 82:68 võõrsilvõiduga Nižni Novgorodi üle. Mängu ja ühtlasi kogu Ühisliiga avavooru resultatiivseim oli Ivan Almeida 36 punkti ja 9 lauapalliga. 29-aastane tagamängija sai kolmapäeva hommikul treeningul Reggie Lynchiga kokku põrgates otsmikku sügava haava, ent naasis reedel treeningutele ja peaks pühapäevases mängus kaasa lööma. Erik Keedus taastub põlvevigastusest, kuid kõik teised kalevlased on mänguvalmis.

Himki juhib Ühisliigat, sest on mõlemad senipeetud kohtumised võitnud. Eelmisel reedel alistati 96:67 Riia VEF, esmaspäeval võideti 99:67 Krasnojarski Jenisseid. Mõlemad matšid peeti võõrsil.

Idaliiga enimteenivaim korvpallur Aleksei Šved (29 a, 198 cm) on alustanud oma neljandat järjestikust hooaega Himkis resultatiivselt. VEF-i vastu kogus Belgorodist pärit imemees 23 ja Jenissei vastu 20 punkti. Ühisliiga punktitabelis ongi hetkel kaks esimest meest just Almeida ja Šved.

Mullustest põhimeestest jätkavad meeskonnas mängimist ka ameeriklased Anthony Gill (25 a, 204 cm) ja Charles Jenkins (29 a, 191 cm) ning serblane Stefan Markovic (30 a, 198 cm). Himki peatreener on teist aastat kuulus kreeklane Georgios Bartzokas.

Himki kaht uut põhimeest – Dee Bost (28 a, 188 cm) ja Tony Crocker (31 a, 198 cm) – seob huvitaval kombel üsna sarnane taust. Need ameeriklased alustasid oma Euroopa-karjääri korvpalli mõistes tagasihoidlikest paikadest (Montenegro ja Ungari) juba aastate eest ning on pidanud läbima pika kadalipu, et tasa ja targu Euroopa tippklubide radarile kerkida. Crocker oli mullu Türgi klubi Bursa Tofase liider, Bost alustas hooaega Kaunase Žalgises, kuid lõpetas Strasbourg’i põhimehena.

Himki kolmas märkimisväärne välistäiendus on Jordan Mickey (24 a, 203 cm), kes oli kolmel eelneval hooajal NBA-s vastavalt Bostonis ja Miamis statisti rollis. Legendaarse Sergei Monja kõrval esindab tänavu kohalikest koljatitest Himkit ka Venemaa koondise keskmängija Pjotr Gubanov (31 a, 207 cm), kes kuulus mullu Nižni Novgorodi ridadesse. Kõik seninimetatud mängumehed peaksid pühapäeval olema ka rivis.

Bartzokase juhendatav meeskond mängib jätkuvalt üsna lihtsat, ent efektiivset korvpalli. Himki tänavusest koosseisust oskavad sisuliselt kõik mängijad – ka pikad – eemalt hästi visata. Kalevi kasuks võib lisaks heale hooaja algusele – 11 mängust on võidetud 11 – rääkida see, et Himki peab reede õhtul ehk 40 tundi varem Euroliigas hooaja avamängu, võõrustades Pireuse Olympiakost.

Kalev ja Himki on Ühisliigas kohtunud kümnel korral. Esimese võidu teenis Eesti esiklubi tänavu jaanuaris, kui ajaloolises kodumängus alistati Euroliiga meeskond numbritega 92:84. Kalevi rünnakuliider Isaiah Briscoe ei saanud seejuures pisivigastuse tõttu mängus osaleda ning tänaseni klubi esindavatest mängijatest olid resultatiivsemad Branko Mirkovic 14 ja Janari Jõesaar 13 punktiga. Himkit ei päästnud ka Švedi 30 punkti. Kolm kuud hiljem võttis Himki kodus revanši, alistades Kalevi 96:85.

Optibeti spordiennustuses Kalev/Cramo võitu ei usuta, kuna Eesti klubi edu korral saab panustatud raha tagasi peaaegu 11-kordselt (reede kella 16.25 seisuga). Moskva Himki võidukoefitsient on aga üksnes 1,02.

Kui aga taas võtta appi händikäp, siis Kalev/Cramo heasse vormi ja pikka kaotusteta seeriasse uskujad saavad oma ennustamist teha palju põnevamaks. Näiteks, kui Cramo suudab Himki vastu mängus püsida ja kaotab vähem kui 11 punktiga, siis sellele panustades teenib raha tagasi 3,2-kordselt.

scroll to top