fbpx
Close

Kõik on võimalik! Kadri-Ann Lass – võistkonna kõige lühemast mängijast Euroopa tippliigasse

-Kadri-Ann Lass 2008. ja 2020. aastal | Fotod: Siim Semiskar ja Wisla Krakow Facebook

-Kadri-Ann Lass 2008. ja 2020. aastal | Fotod: Siim Semiskar ja Wisla Krakow Facebook

Rubriik “Kõik on võimalik” liigub kolmandas osas Eesti naiste korvpalli juurde, kui meenutame momenti viimaste aastatega Eesti korvpallikoondise üheks kandvamaks korvialuseks jõuks tõusnud 23-aastase ja 190 cm pikkuse Kadri-Ann Lassi lapsepõlvest.

Täpselt täna ehk 20. aprillil 12 aastat tagasi toimus Audentese spordikompleksi pallisaalis tüdrukute C2-klassi Eesti meistrivõistluste finaalturniiri mäng Audentese SK ja LKK Kalevi vahel, mis lõppes Audentese neidude võiduga 35:31. Fotol ilusal hüppeviskel olev Kadri-Ann on tol hetkel 11-aastane.

Tänaseks on Lass teinud neli korralikku hooaega USA ülikoolisarjas NCAA, kus ta kaitses Duquesne’i ridu ning lõppenud hooajal pallis poola kõrgliigaklubis Krakowi Wisla. Lisaks on Lass ka Eesti koondise korvi all kindel põhitegija.

Kommenteerib Kadri-Ann Lass:

“Mäletan seda mängu päris selgelt, peaks olema C-klassi finaalmäng Tallinna Kalevi vastu ja kui ma ei eksi oli see päris korralik triller. Pilt on ajast, kui ma olin veel võistkonna kõige lühem mängija! Vähemalt paar asja on läbi aastate samaks jäänud: krõnksus näpud viskel ja imelised näoilmed (Naerab.).

Kaugele jõudmisel pole kindlat valemit, aga kõva töö ja sihikindlusega paned ennast kindlasti paremasse positsiooni. Tollest ajast ja noorteklassidest üldse mäletan päris palju. Meil oli äge tiim, kellest enamusega seni läbi käime.”

scroll to top