fbpx
Close

Kooliprojekt jõudis Lõuna-Eestisse, koolituse viis läbi Olari Narits

-Kooliprojekt | Foto: Virgo Agan

-Kooliprojekt | Foto: Virgo Agan

1.-4. klassi õpilastele suunatud Kooliprojekt jõudis täna Lõuna-Eestisse, kui Kambja Spordihoones viidi läbi koolitus treeneritele ja kehalise kasvatuse õpetajatele.

Käesoleval nädalal külastatakse Kooliprojekti raames Kambja, Kivilinna, Karlova, Veeriku, Võnnu, Alatskivi, Tamme, Sillaotsa, Elva ja Konguta koole. Järgmisel nädalal lisanduvad veel Suure-Jaani, Saarepeedi, Tarvastu, Karksi-Nuia, Kolga-Jaani, Valga, Otepää, Antsla, Lüllemäe ja Värska koolid.

Tänasest koolitusest võttis osa 23 õpetajat ja treenerit ning seda viis läbi kogemustega BC Tartu Korvpallikooli treener Olari Narits. “Kooliprojekt on väga hea võimalus õpetajatel selgeks saada lihtsamad harjutused, mida korvpallialaselt õpilastega läbi viia. Läbi selle loodame korvpalli rohkem lasteni viia,” sõnas lisaks Tartus tegutsemisele sel hooajal ka Saku I liiga võistkonna SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool peatreeneri kohuseid täitev Narits basket.ee vahendusel.

“Esmane laste jaoks on see, et nad palli ei kardaks. Kui pall ja põrgatamine hakkavad meeldima, siis tulevad ülejäänud asjad juba nagu muuseas.” Naritsa sõnul on tema kogemuse põhjal kehalise kasvatuse õpetajate korvpallialane pädevus positiivne. “Kuna ma ise koolis õpetaja pole olnud siis üldistama ei hakka, kuid usun, et seis on hea. Tänagi teevad kõik isukalt ja tublisti kaasa.”

Korvpalli populaarsus on 35-aastase treeneri hinnangul hakanud taas tõusma. “Vaadates BC Tartu Korvpallikooli põhjal, siis pigem jälle tuleb lapsi trenni. Me ei saa end siiski veel võrrelda jalgpalliga.

Kui meil on 30-40 poissi ühes vanuses, mis on Eesti mõistes väga hea, siis näiteks Tammekas on ühes vanuseklassis sadakond noort.” Suurt probleemi ega murekohta Narits numbrites ei näe. “Ka jalgpallist liigub mingil hetkel palju lapsi teistele spordialadele, ka korvpalli. Muretsemiseks pole põhjust. Pigem on tendents ikkagi sinna suunas, et lapsed leiavad taas tee korvpallitreeningutele.”

Kooliprojekti viib läbi Eesti Korvpalliliit eesotsas projektijuhi Taavi Kruutiga. Kõik küsimused ja ettepanekud palume saata e-posti aadressil taavi@basket.ee

scroll to top