fbpx
Close

Anderson ja Castors Braine komistasid karika poolfinaalis taas Namuri otsa

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

Belgia naiste karikavõistlustel jäi Merike Andersoni kodunaiskond Castors Braine lõppenud nädalavahetusel toimunud finaalturniiril üllatuslikult karikavõiduta, kui poolfinaalis kaotati hilisemale tšempionile Namurile 61:63.

Castors Braine kaotas poolfinaalis avapoolaja 8 punktiga, kuid suutis viimase veerandi küll 14:9 võita, kuid sellest enam ei piisanud.

Eestlannast tagamängija viibis väljakul 10,5 minutit ning tõi selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1) ja ühe lauapalli ning tegi ühe pallikaotuse ja ühe vea.

Castors Braine poolel kogus lätlanna Anete Šteinberga 14 punkti ja 7 lauapalli ning Celeste Trahan-Davis tõi 12 punkti ja 11 lauapalli. Võitjate edukaim olid Briana Day 20 punkti ja 9 lauapalliga, Aisia Boyd 18 silma, 6 lauapalli ja 5 sööduga ning Mariona Ortiz 16 punkti ja 6 lauapalliga.

Finaalis sai Namur kindlalt 73:51 jagu Waregemi naiskonnast ning tõusis karikavõitjaks. Briana Day hiilgas 21 punkti ja 15 lauapalliga ning Aisia Boyd lisas 15 punkti.

Namuri jaoks oli tegemist läbi klubi ajaloo juba 17. Belgia karikavõiduga, viimati triumfeeriti aastal 2016.

Toona alistas Namur finaalis eestlanna kodunaiskonna ühe punktiga 80:79, kusjuures Castors Braine oli enne viimast veerandit 16-punktilises eduseisus.

scroll to top