fbpx
Close

Kooliprojekt lõpetas tuuri kahekümnes Lõuna-Eesti koolis

-Koolikorvpall | Foto: Eesti Korvpalliliit

-Koolikorvpall | Foto: Eesti Korvpalliliit

Eesti Korvpalliliidu Kooliprojekt lõpetas eile koolikülastuste turnee Lõuna-Eestis. Kokku viidi korvpallipisikut kahekümnesse kooli Tartu, Võru, Viljandi ja Põlva maakonnas.

Treenerite ja kehalise kasvatuse õpetjate koolitus viidi läbi märtsi teises pooles Kambja Spordihoones, kirjutab basket.ee.

Koolitusest võttis osa 23 õpetajat ja treenerit ning seda viis läbi kogemustega BC Tartu Korvpallikooli treener Olari Narits. “Kooliprojekt on väga hea võimalus õpetajatel selgeks saada lihtsamad harjutused, mida korvpallialaselt õpilastega läbi viia. Läbi selle loodame korvpalli rohkem lasteni viia,” sõnas lisaks Tartus tegutsemisele sel hooajal ka Saku I liiga võistkonna SK Torma Sport/Kuremaa

Spordikool peatreeneri kohuseid täitev Narits. “Esmane laste jaoks on see, et nad palli ei kardaks. Kui pall ja põrgatamine hakkavad meeldima, siis tulevad ülejäänud asjad juba nagu muuseas.” Naritsa sõnul on tema kogemuse põhjal kehalise kasvatuse õpetajate korvpallialane pädevus positiivne. “Kuna ma ise koolis õpetaja pole olnud siis üldistama ei hakka, kuid usun, et seis on hea. Tänagi teevad kõik isukalt ja tublisti kaasa.”

Korvpalli populaarsus on 35-aastase treeneri hinnangul hakanud taas tõusma. “Vaadates BC Tartu Korvpallikooli põhjal, siis pigem jälle tuleb lapsi trenni. Me ei saa end siiski veel võrrelda jalgpalliga. Kui meil on 30-40 poissi ühes vanuses, mis on Eesti mõistes väga hea, siis näiteks Tammekas on ühes vanuseklassis sadakond noort.”

Suurt probleemi ega murekohta Narits numbrites ei näe. “Ka jalgpallist liigub mingil hetkel palju lapsi teistele spordialadele, ka korvpalli. Muretsemiseks pole põhjust. Pigem on tendents ikkagi sinna suunas, et lapsed leiavad taas tee korvpallitreeningutele.”

Näidistunde aitasid koolides läbi viia BC Tartu, Tartu Palliklubi ning KK Valgamaa.

Projekti eestvedaja Taavi Kruut sõnas, et lapsed võtsid tundidest väga entusiastlikult osa. “Loodetavasti tuleb nii mõnigi näidistunnis osalenud laps ka korvpallitrenni ning siis võib projekti lugeda 100% õnnestunuks.”

Järgmised koolikülastused algavad juba mai alguses ning koolitus kehalise kasvatuse õpetajatele toimub 23. aprill Vändras.

scroll to top