fbpx
Close

Kooliprojekt külastas tänavu 73 kooli üle kogu Eesti

-Kooliprojekt | Foto: Eesti Korvpalliliit

-Kooliprojekt | Foto: Eesti Korvpalliliit

2017/2018 hooajal külastas Eesti Korvpalliliidu koolinoortele ja kehalise kasvatuse õpetajatele suunatud koolitusprogramm “Kooliprojekt” 73 kooli üle kogu riigi. Lisaks näidistundidele toimus neli koolitust õpetajatele ja treeneritele Jüris, Avinurmes, Vändras ja Kambjas. Kokku levitati korvpallipisikut enam kui neljale tuhandele lapsele.

Kooliprojekti projektijuht Taavi Kruut varieeruvad koolilaste korvpallialased teadmised piirkonniti, kirjutab Basket.ee. “Mõnes kohas ei ole lapsed väga palli varem põrgatanud ning mõnes kohas jällegi on lapsed palliga väga osavad. Eks see tuleneb ka kehalise kasvatuse õpetaja enda varasemast sporditaustast ning spordiala eelistusest.”

Eriti jäi Kruutile meelde Lõuna-Eesti piirkond: “Väga abivalmid olid BC Tartu Korvpallikooli treenerid. Samas ei saa mainimata jätta ka teisi piirkondi, kus klubid olid väga abivalmid projektis kaasa lööma,” tunnustas Kruut. “Samuti oli suund sinna, et mida väiksem koht, seda usinamalt lapsed tunnis kaasa tegid.”

Järgmisel aastal loodetakse projektiga jõuda veelgi rohkemate lasteni. “Soovime kaasata üha enam lapsi tundidesse kaasa tegema ning läbi selle tuua neid rohkem spordi juurde. Meie eesmärk on kindlasti saada rohkem lapsi korvpalli juurde, kuid kindlasti on rõhk ka sellel, et lapsed end rohkem liigutaksid. Vahet pole mis spordialal!”

Kooliprojektis osalenud lapsi ei jäeta unarusse ka suvisel puhkeperioodil. Toimumas sama projekti kaasabil ka 3 korvpallilaagrit, mida toetatakse saadud reservfondi rahadega. “Laekunud avaldustest valisime välja kõige mõjusamad ning neile eraldasime toetuseks ka rahalised vahendid, mille abil nad saavad laagrit läbi viia,” rääkis lisaks Kooliprojekti korraldamisele ka OlyBet Rahvaliigat vedav ja Eesti meeste rahvuskoondises mänedžeri kohuseid täitev Kruut.

“Lisaks on ühe osana toetusest ka kõigile laagris osalevate laste Saku Suurhallis Eesti ja Kreeka kodumängu elamuse pakkumine, kus kõik lapsed ja saatjad pääsevad saali tasuta sisse ning saavad sealt võib-olla esimese korvpalli suurvõistlusele kaasaelamise kogemuse!”

Selle aastal valmis koostöös Saku KK treeneri Märt Raamiga ka kvaliteetne koolitusmaterjal, mille kõik osalenud koolid ka endale said.

Eesti Korvpalliliit edastab käesolevaga tänusõnad KK Viimsile, Tallinna Kalev/TLÜ, BC Kalev Cramole, Rapla KK-le, BC Tartu Korvpallikoolile, KK Valgamaale, Reinar Halliku KK-le, KK Hitole ja Martin Rebasele, kes aitasid tunde väga edukalt läbi viia.

NB! Kõik alates 2015. aastast “100 koolis” või “Kooliprojektis” osalenud lapsed on oodatud TASUTA Eesti vs Kreeka MM valikmängule, 2.juulil Saku Suurhalli! Kõigile lastele pilet otseloomulikult tasuta ning registreerimistähtaeg on juba 16.05.2018!

scroll to top