FOTOD | Kalevi Spordihallis selgusid Eesti parimad 3×3 korvpalli koolivõistkonnad

-Sportland 3×3 Korvpallisari | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval, 28.märtsil toimus Tallinnas, Kalevi Spordihallis Sportland 3×3 Korvpallisarja VII hooaja finaalturniir, kus võidurõõmu said maitsta Tartu Mart Reiniku Kool, Tallinna Arte Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium.

4.-5. klassi poiste hulgas võitis Tartu Mart Reiniku Kool, kes võitis kõik seitse mängu ja oli finaalis 13:11 parem Keila koolist. Kolmandale kohale tuli Tallinna Reaalkool, kes pronksimatšis mängis 10:9 üle Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi.

4.-5. klassi tüdrukute kategoorias võitis Tallinna Arte Gümnaasium finaalis 15:11 Linnamäe Vene Lütseumi ja pronksimängus sai Rapla Ühisgümnaasiumi 1. tiim 6:1 jagu Vändra Gümnaasiumist.

6.-7. klassi poiste parimaks tõusis Rakvere Reaalgümnaasiumi 2. võistkond, kes finaalis mängis 14:12 üle Torma Põhikooli. Kolmanda koha matšis võitis Parksepa Keskkool 16:5 Tallinna Südalinna Kooli.

6.-7. klassi tüdrukute arvestuses oli parim Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, kes finaalis oli 9:3 üle Pärnu Mai Koolist. Kolmanda koha sai Tallinna Arte Gümnaasium 11:5 võiduga Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi üle.

Kokku käis legendaarses Kalevi Spordihallis väljakul 79 võistkonda.

Tegemist on Eesti Korvpalliliidu ja Eesti Koolispordi Liidu koostöös korraldatava sarjaga, milles saavad osaleda vaid koolide võistkonnad.

Sportland 3×3 Korvpallisarja põhilised vanuseklassid on 4.-5. klass ja 6.-7.klass. Vanuseklassid on valitud teadlikult, et tõsta koolilastes huvi korvpalli vastu.