VIDEO | Erkmaa Suvekursuse tiim alustas turniiri Itaalias 10-punktilise kaotusega

-Erkmaa Suvekursus - Novipiu Campus | Foto: Ekraanitõmmis

Kolmapäeval startis üheaegselt Itaalia kahes linnas, Borgomaneros ja Moncalieris, kuni 15-aastaste noormeeste korvpalliturniir Novipiu Cup. Saapamaa selle vanuse paremiku kõrval võistleb seitsmendat aastat toimuval jõuproovil läbi aegade esimese välistiimina võistkond Erkmaa Suvekursus, mille moodustavad nelja erineva Eesti klubi pallurid.

Avamängus oli eestlaste vastaseks võõrustajate esindus Novipiu Campus, mille rivistusse kuulusid piirkonna kolme erineva võistkonna mängumehed. Erkmaa tiim kaotas 58:68.

Haarava ja tempoka kohtumise algus sujus Erkmaa Suvekursuse jaoks hästi, sest esimene veerandaeg võideti 12:11 ja poolajaks saadi puhkama 33:27 eduseisul.

Teisel poolaja alguses kruvisid väga võitluslikult meelestatud vastased aga omakorda tempot juurde ja läksid omakorda mängu juhtima. Enne otsustavat neljandat perioodi juhtisid võõrustajad 47:45.

Täpselt samasuguses võrdses rütmis jätkati kuni hetkeni, mil mängida jäi kolm minutit. Seejärel lisasid Novipiu Campuse pallurid mängule veel veidi pöördeid, samal ajal kui kaitses tublisti pingutanud eestlased hakkasid tasapisi väsimusele lõivu maksma. Matši lõppskooriks kujunes eestlaste poolt vaadates 58:68.

Erkmaa Suvekursuse kasuks viskasid Gregor Kuuba 17, Ken Martti Reinart ja Andreas Treier võrdselt kaheksa, Robert Tiger Koit seitse, Marko Kuhi kuus, Kristofer Kajari viis, Kaur Torn kolm ning Karl Markus Poom ja Markkus Mõttus mõlemad kaks punkti. Kaarel Kiiver, Karl-Markus Rumjantsev ja Paul Jürgens avamatšis skoori ei teinud.

Võitjate parimana viskas kahemeetrine Gianmarco Fiusco 26 punkti.

Tosina meeskonnaga turniiri teises alagrupikohtumises on eestlaste vastaseks neljapäeva hommikul kell 10.30 (Eesti aja järgi) Siena Mens Sana.