Kotsari koduülikool võttis suure võidu, Pehka oli kaotusmängus oma meeskonna parim

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eile hilisõhtul ja täna öösel olid USA-s võistlustules mitmed üliõpilaskorvpalli mängivad eestlased. Kahe eestlase kodumeeskonnad said kirja võidud, kolme omad pidid leppima kaotustega.

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks teenis NCAA kõrgeimas divisjonis kindla võidu, kui külla sõitnud Vanderbilt Commodores alistati lausa 90:64 (44:35).

Seni keskmiselt üle 30 minuti mänginud Kotsar viibis väljakul vaid 11 minutit. Algviisikus alustanud eestlase arvele jäi 2 punkti (kahesed 1/3), sama palju lauapalle, üks resultatiivne sööt ja 3 isiklikku viga.

South Carolina on sel hooajal võitnud 11 ning kaotanud kaheksa mängu, kagukonverentsis (SEC) on neil kolm võitu ja kolm kaotust.

NCAA kõrgeimas divisjonis oli võidukas ka Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes alistas külla sõitnud BYU Cougarsi 83:82 (38:45).

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule 16 minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud, eksides mõlemal kahepunktiviskel. Eestlane võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning langes 17 sekundit enne mängu lõppu viie veaga pingile.

San Francisco on sel hooajal 22-st mängust võitnud 15, sealhulgas lääneranniku konverentsis (WCC) seitsmest neli.

Artur Konontšuki koduvõistkond Southern Miss Golden Eagles sai NCAA kõrgeimas divisjonis valusa kaotuse, kui võõrsil jäädi 63:65 (25:26) alla Middle Tennessee Blue Raidersile.

Algviisikus alustanud Konontšuk viibis platsil 33 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), hankis 3 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike.

Southern Miss jätkab hooaega kuue võidu ja 15 kaotusega, oma konverentsis (Conference USA) on nad kogunud kaks võitu ja kuus kaotust.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis võõrustas Ron Arnar Pehka kodumeeskond TIU Trojans külla sõitnud St. Ambrose Fighting Beesi, kellele jäädi alla kindlalt 53:81 (25:46).

Algviisikusse kuulunud Pehka viibis väljakul kauem kui keegi teine – 30 minutit – ning tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 9 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/4, vabavisked 2/2). Eestlase arvele kogunes veel 5 lauapalli, meeskonna parimana 4 korvisöötu, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Pehka kodumeeskonnal on nüüd kirjas neli võitu ja 15 kaotust, oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) on 14-st mängust kaotatud 11.

Võistlustules oli ka NJCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders, kes kaotas võõrsil Gulf Coast Commodoresile 65:86 (39:41).

Pingilt sekkunud eestlase arvele jäi 27 mänguminutiga 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/6), 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Northwest Florida State on sel hooajal kogunud 12 võitu ja 10 kaotust, Panhandle’i konverentsis on aga kaotatud kõik kuus kohtumist.