fbpx
Close

Kristjan Kangur: kui suuremaid tagasilööke ei tule, on VTB Ühisliiga play-off realistlik

-Kristjan Kangur | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

-Kristjan Kangur | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond läheb algavale hooajale vastu ambitsioonikamalt kui viimastel aastatel. Klubi on palganud seitse uut mängijat ning ka meeskonna kapten Kristjan Kangur arvab, et VTB Ühisliigas play-offi jõudmine ja Eesti-Läti korvpalliliiga võitmine pole pelgalt unistus.

Viiest kontrollkohtumisest on Cramo võitnud kõik. Esmalt seljatati mullune Leedu meistriliiga viies Šiauliai 106:82 ja seejärel Šilute 108:67. Triumfeeriti ka Garastase karikaturniiril, mille poolfinaalis alistati Leedu liiga pronksimeeskond Klaipeda Neptunas 78:69 ja finaalis skooriga 85:68 kuulus Vilniuse Lietuvos rytas. Valitseva Eesti meistriga sai mõõtu võtta ka algava hooaja liigarivaal Tal Tech, kes pidi tunnistama siiski 69:118 kaotust. Oma osa sai samuti kätte Soome hõbedameeskond Salon Vilpas Vikings, kellest Cramo oli 104:73 üle.

Kangur usub, et puhaste paberitega läbitud hooajaeelsed kontrollmängud annavad meeskonnale enesekindlust juurde. Samas tõdeb aastaid Euroopa tippliigades pallinud ääremängija Korvpall24.ee portaalile, et hooaeg ei saa olema kerge ja pikkade reisidega tuleb kohaneda. Eestlase sõnul võib järgnevatel kuudel üheks oluliseks faktoriks kujuneda mitmekesine koosseis, millega saaks vastast üllatada.

Kalevlased asuvad võitlustulle juba reedel, 28. septembril, kui koduväljakul mängitakse Läti meistri BK Ventspilsiga. VTB avakohtumiseks sõidetakse 7. oktoobril külla Nižni-Novgorodile.

Kogenud mehena oled hooaegu alustanud erinevates välismaa ja Eesti klubides. Kui tugev on praegune Kalev/Cramo võrreldes nende võistkondadega, kus oled oma karjääri jooksul mänginud?

Raske on siinkohal mingit edetabelit teha. Iga meeskonna tugevus sõltub sellest, kui tugevad on tema vastased. Me tegelikult ju ei tea, millised võistkonnad on meie vastased kokku saanud ja kui me end nendega võrdlema hakkame, siis on keeruline öelda, kas oleme paremad või nõrgemad. Meil on töökas kollektiiv – kõik teevad isuga trenni. Selliseid superstaare pole, kes arvavad, et on teistest paremad. Kõik on väga mõistlikud ja sõbralikud inimesed. Arvan, et kui sellised asjad kokku panna, tasub oodata või loota head tulemust.

Võrreldes eelmise aastaga on enam kui pool meeskonnast vahetunud. Kuidas treener Donaldas Kairys on suutnud selle lühikese ajaga praeguse kollektiivi kokku mängima panna?

Temal on üldjuhul ikkagi ühed ja samad nõudmised, mida üritab mängijatele selgeks teha. Mõne uue mängija jaoks muidugi on need veel liiga värsked, aga selleks ongi pikk hooaeg, kus üritame ühele lainele saada. Siiani oleme peatreeneri info vastu võtnud.

Kontrollmängudes näitasite tulemuste osas võimsat hoogu. Kas poolehoidjad võiksid nii ka algavast hooajast midagi järeldada?

Ma ei tähtsustaks neid mänge üle, kuid samuti ei alahindaks. Eks tõde on kuskil seal vahepeal. Mõnikord õpetab hea kaotus rohkem kui võit. Enesekindlusele ja sisekliimale on need võidutulemused aga kindlasti väga head.

Mis on Su mõtted Eesti ja Läti ühisest korvpalliliigast?

Esimene mõte on, et ega see pole tegelikult lihtne. Palju on sõitmist, meie mängugraafik on tihe ja karm, aga see on meie töö. Peame hambad ristis kõik alla neelama, ükskõik kas tulevad võidud või kaotused. Kindlasti tuleb raske hooaeg.

Kas Kalev/Cramo eesmärk on Eesti-Läti liigas võidu peale mängida?

Ikka, sest ega keegi hooaja alguses ei lähe välja ütlema, et tahaks jääda neljandaks või teiseks. Loomulikult lähed maksimumi püüdma. Iseasi on see, kas me veel seda ka suudame. Sisimas loodan, et oleme võimelised võitlema kõrgemate kohtade eest.

Kas usud, et praegune koosseis võiks Kalev/Cramo VTB Ühisliigas esimest korda play-offi viia?

Kui suuremaid tagasilööke ei tule, siis on see täiesti võimalik ja realistlik. Tähtis on see, et kõik mehed jääksid terveks ja suudaksid endast maksimumi anda ning võistkonda aidata.

Mis võiksid olla Kalev/Cramo praeguse koosseisu kõige suuremad tugevused?

See koosseis on suuteline mängima mitmeid erinevaid stiile. Pikad võivad väljast kolmeseid visata, näiteks Kristjan Kitsingu näol. Võime ka lühikese koosseisuga mängida ja mängu kiireks ajada. Meil on suured tsentrid, kes on füüsiliselt tugevad ja võimsad. Meil on kasutada variatsioon, mis lubab vastavalt vastastele teatud koosseisu mängitada. See võib osutuda meie jaoks trumbiks.

Kui olete kuskil kaugel Venemaal ja Cramo ameeriklastel jääb sealsest elu-olust suu lahti, siis oled Sa valmis tiimi kõige kogenumana taolistel hetkedel neid kokku võtma ja toetama?

Loomulikult. Tean, et 22. detsembril oleme Siberis. Väga ahvatlev see ei tundu, kuid midagi pole teha. See on meie töö ja paneme nii, kuidas suudame!

Mis arvad, kas praegused välismängijad tulevad sellise kultuurišokiga toime?

Eks õige tõde tuleb välja siis, kui see hetk on käes. Praegu ma aga küll ei ütleks, et keegi on nii-öelda näost valgeks läinud Läti või Leedu sõitude peale. Tegemist on täisprofessionaalidega, kes suudavad võtta kõik omaks.

Kuidas Su enda vorm on? Kas oled vigastustest vaba ja kuidas füüsiliselt end tunned?

Olen pikalt saanud treenida. Loomulikult saab vorm ainult paremaks minna ja need mängud aitavad kindlasti ka vormile kaasa. Üritan vastu pidada ning võistkonda aidata. Ega ma muud pilti ei hakka endast maalima, peab rahulikult passi ka vaatama.

Kas korvpall on Sinu jaoks ikka veel fun?

Absoluutselt! Muidu ma ei teeks seda.

scroll to top