fbpx
Close

Kristjan Kitsing: Rytases tuleb rohkem kaare taga patrullida, koondises peab ka korvi alla minema

Avatar
-Kristjan Kitsing | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti korvpallikoondise üks kogenumaid mängumehi algavas koondiseaknas on Kristjan Kitsing, kelle tulek rahvusmeeskonda rippus viimase hetkeni juuksekarva otsas, kuna koduklubis Vilniuse Rytas avastati vahetult enne üks koroonapositiivne.

Kitsing on Rytases endise BC Kalev/Cramo peatreeneri Donaldas Kairyse käe all tõusnud väga oluliseks rollimängijaks, kui eestlane on kohalikus liigas kümne kohtumisega tabanud kolmeseid koguni 24/48 ehk 50%. Teised keskmised näitajad on Kitsingul 19,9 minutiga olnud 10,4 punkti ja 2,4 lauapalli.

Neljapäeval Eesti meediale veebi vahendusel antud pressikonverentsil avaldas Kitsing valmidust koondise särgis mängida rohkem tsentri positsioonil, kui treenerid seda peaks nõudma.

Rytases oli ka koroonaviirus sees, kuidas sealt koondisesse ära laskmine käis?

Lõpus läks tiba ärevaks, aga lõpuks sai ikka hakkama selle tulekuga.

Kas koroona mõjutas tiimi mänguvormi ka? Tegite vähem trenne vms?

Kui reede hommikul saime teada, et üks meist on positiivse testi andnud, siis reede õhtust jäeti trennid ära. Pühapäeval tulin mina siia juba. Paar trenni jäi vahele. Väga hull pole.

Koondises pead ilmselt mängima tsentri koha peal, mis Sulle väga meeltmööda pole. Kuidas selle jaoks oled valmis pannud ennast?

Olen selleks valmistunud, kui tuleb seda kohta täita. Mul pole selle vastu midagi. Tiba teistsugune see on (kui Rytases). Klubis tuleb rohkem kaare taga patrullida, siin peab ka korvi alla minema.

Kas koondises on ikka ka Sul lubatud oma kõige kõvemat relva kasutada ja kaare tagant peale virutada?

Eks ikka mul omad kohad on, kus üritan leida vajalikud augud.

Räägi palun veidi Rytase hingeelust, kuidas võistkonnas asjad on hetkel?

Praegu on okei, saime uuesti ree peale tagasi. Aga üks paha periood meil vahepeal oli. Üks mees otsustas seal poole pealt koju minna ja korraks lõi olukorra segamini. Nüüd ma ütleks, et oleme taastunud.

Kas oli päris kriisiolekuid ka juba meeskonnas?

Üks tõsisem koosolek oli küll, aga päris vaibale ei hakatud veel kutsuma.

Kuidas Donaldas Kairysega koostöö sujub? Kas nõudmised on samad, mis Kalev/Cramo ajal?

Täpselt samasugused on (Muigab.). Ei ole midagi uut.

scroll to top
Inline
Inline