fbpx
Close

Eesti Korvpalliliit: saame kinnitada, et Tallinna “mull” on viirusest puhas ja turniir saab toimuda turvaliselt

-Saku Suurhall | Foto: Siim Semiskar

-Saku Suurhall | Foto: Siim Semiskar

Kaks korvpalli EM-valiksarja raames Tallinnasse saabunud mängijat, üks Venemaa ja teine Itaalia koondislane, andsid kohapeal SARS-CoV-19 positiivse PCR-proovi. Järgmisel päeval oli mõlemal PCR-kordusproov juba piiripealne ning seejärel täiendavalt tehtud analüüsid tuvastasid mõlema kehas antikehade olemasolu. Terviseameti hinnangul on nad viiruse varem läbi põdenud ning pole teistele nakkusohtlikud.

“Mõlemad mängijad esitasid saabudes ka antikehade olemasolu kinnitava dokumendi, kuid positiivsete COVID-19 proovide tulemuste tõttu pidime läbi viima täiendavad antikehade analüüsid. Terviseamet kinnitas, et mõlemad on viiruse läbi põdenud ega ole enam nakkusohtlikud,” kommenteeris Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa pressiteate vahendusel.

Piiripealse tulemusega COVID-19 proovi andsid ka Venemaa koondise treener ja bussijuht. Nemad on samuti viiruse läbi põdenud.

“Saame kinnitada, et Tallinna “mull” on COVID-19 viirusest puhas ja turniir saab toimuda turvaliselt,” lisas Ausmaa.

Eesti võõrustab Saku Suurhallis EM-valiksarja B-alagruppi, millest võtavad lisaks Eestile osa Põhja-Makedoonia, Venemaa ja Itaalia. Mängud toimuvad 28. ja 30. novembril.

scroll to top