Jurkatamm ja San Francisco alistasid tippülikooli ühe silmaga, eestlane kordas punktirekordit

-Taavi Jurkatamm ja San Francisco Dons | Foto: Ekraanitõmmis

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis hakkama tõelise üllatusega. Connecticutis Uncasville’is toimuval “Bubbleville” turniiril alistati 2019. aasta NCAA meister Virginia Cavaliers 61:60 (21:24).

Kolme päeva jooksul kolmandat kohtumist pidanud San Francisco mängis tippülikooliga nagu võrdne võrdsega ning pääses kaks minutit ja 11 sekundit enne lõppu Jurkatamme kaugviske järel 61:54 juhtima. Virginia tegi lõpu põnevaks, ent San Francisco suutis napist edust kinni hoida.

Algviisikus alustanud eestlane mängis 31 minutit, viskas kaheksa punkti (kahesed 1/5, kolmesed 2/4), võttis viis lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Kaheksa punkti on Jurkatamme NCAA karjääri rekordi kordamine. Lisaks tegi ta kolm pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Jurkatamme meeskonnakaaslane Jamaree Bouyea 19 punktiga. Virginia parimad skooritegijad olid Reece Beekman ja Justin McKoy, kes mõlemad kogusid 11 punkti.

Kuna 2020. aasta NCAA finaalturniir jäi koroonaviiruse epideemia tõttu ära, siis tunamullu meistriks tulnud Virginia näol on endiselt tegu tiitlikaitsjaga. Hetkel hoiab Virginia nii Associated Pressi kui ka USA Today poolt koostatavas jooksvas edetabelis neljandat kohta.

San Franciscol on nüüd kirjas kaks võitu ja üks kaotus, Virginia sai ühe võidu kõrvale esimese kaotuse.