fbpx
Close

Kristjan Kitsing teab retsepti Kaasani Unicsile vastu saamiseks

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Eesti meistrivõistluste poolfinaalis tegi BC Kalev/Cramo täpselt seda, mida neilt oodati – Pärnu Sadam alistati seerias 3-0. Vajalik kolmas võit tuli teisipäeval Kalevi spordihallis pingevabas mängus 89:72.

Esimese veerandaja lõpus Cramo meeskonna kolme järjestikuse kolmesega 14:17 kaotusseisust käima tõmmanud ja 23:17 ette viinud Kristjan Kitsingu sõnul oli kogu seerias üks asi, mis nende jaoks ei läinud plaanipäraselt: “Esimene mäng läks halvasti. Me ei olnud valmis, aga Pärnu oli hästi valmis võitlema. Esimese mänguga ei ole kindlasti rahul.”

Tõenäoliselt on Cramo meeste mõtted kogu hooaja teise poole olnud pigem VTB Ühisliigal, kus sel reedel ja pühapäeval peetakse Kaasanis klubi ajaloo esimesed play-off mängud, kui kohtutakse sealse Unicsiga. Kitsing ei näe probleemi selles, et Eesti liiga taseme pealt minnakse mängima Venemaa tippklubiga: “Me oleme kogu hooaja selliselt mänginud ja ma arvan, et pole probleemi. Paneme trennis asjad paika ja üritame neid väljakul ellu viia.”

Seni pole kalevlased Unicsi mängude videoid veel vaadanud, kuid nüüd eestikate finaalikoha lunastamise järel on mõned päevad aega seda teha. Kitsing on kindlalt seda meelt, et nimeka vastasega minnakse mängima kui võrdne võrdsega ning tal on üldine retsept eduks teada: “Kaasanis nad ju tegelikult napilt pääsesid. Aga kindlasti tuleb kaitses pidama saada ja üritame oma relva kasutada – saaks jooksma ja viskele.”

“Ma arvan, et võimalused on 50-50. Esimene mäng läheb sellele, kes on rohkem valmis võitlema. Eks elu näitab, aga ma arvan, et võimalused on head,” näitas Kitsing kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria ees üles enesekindlust.

(2) Kaasani Unics – (7) BC Kalev/Cramo veerandfinaalide ajad:

1. mäng: 3. mai Kaasanis
2. mäng: 5. mai Kaasanis
3. mäng: 8. mai Tallinnas
4. mäng*: 10. mai Tallinnas
5. mäng*: 13. mai Kaasanis

* 4. ja 5. mäng peetakse vajadusel.

scroll to top