U18 vanuseklassis selgusid veerandfinalistid, Keila tagamängija säras 49 punktiga

-Conrad Senbusch | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval sai selgeks viimane osaleja G4S Noorteliiga U18 vanuseklassi meistrivõistluste veerandfinaalides. Kõik neli kahe võiduni peetud avaringi seeriat leidsid lahenduse juba teises mängus.

Esimesena pääses play-offi avaringist edasi Kadrina Karud/RSK Sportkunda (10. asetus), kes alistas TTÜ Korvpallikool/TSK/Musta (7. asetus) võõrsil 84:58 ja kodus 86:67. Kadrina Karusid vedas mõlemas kohtumises üleplatsimeheks kerkinud Mihkel Kersalu, kes esimeses mängus viskas 23 ja teises 27 punkti. Aaron Kiik sai mõlemas mängus kirja 16 punkti. TTÜ võistkonna ridades jõudis mõlemas kohtumises kahekohalise punktisummani vaid Renno-Renek Rattasepp, kes kogus vastavalt 12 ja 14 silma.

Veerandfinaalis on Kadrina Karud/RSK Sportkunda vastaseks teise paigutusega Audentese SK.

Tartu võistkondade omavahelises heitluses jäi peale Tartu Ülikooli Korvpallikool (5. asetus), kes võitis Tartu Kalevi Palliklubi (12. asetus) kodus 89:53 ning võõrsil 92:42. Esimeses mängus olid Tartu Ülikooli Korvpallikooli resultatiivseimad Sverre Aav 17 ja Peeter Toomas Tael 16 punktiga. Teise kohtumise parim oli kaksikduubli teinud Patrik Peemot 21 punkti ja 10 lauapalliga. Tartu Kalevi Palliklubi poolelt tegi esimeses mängus kaksikduubli Tarvi Läll 13 punkti ja 10 lauapalliga. Teises mängus oli kaotajate resultatiivseim Reio Puistaja, kes viskas 10 punkti.

Tartu Ülikooli Korvpallikool läheb veerandfinaalis vastamisi neljanda asetuse saanud Rakvere Spordikool/Tarvaga.

Rapla Korvpallikooli (9. asetus) ja KA Tallinna Kalev/TSK (8. asetus) vahelisest vastasseisust väljusid võitjatena raplalased, kes võitsid kodus koguni 111:53 ja võõrsil 106:78. Mõlemas kohtumises oli Rapla resultatiivseim Markus Ruubel, kes esimeses mängus viskas 21 ning teises 23 punkti. Jan Märten Ratas viskas mõlemas mängus 20 silma. Tallinna Kalevi poolelt jõudsid mõlemas kohtumises kahekohalise punktisummani Vitali Poljak (vastavalt 19 ja 20 punkti) ning Dmitry Svyatolutskiy (vastavalt 11 ja 27 punkti).

Veerandfinaalis ootab Rapla Korvpallikooli esimese paigutuse saanud KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK.

Viimasena kindlustas edasipääsu kaheksa parema hulka Keila Korvpallikool (6. asetus), kes alistas Tiit Soku KK/SK Nordi (11. asetus) kodus 92:77 ja võõrsil 83:77. Keila ridades tegi võimsa esituse Conrad Sengbusch, kes esimeses mängus viskas koguni 49 punkti ja teises piirdus “vaid” 11 silmaga. Kahekohalise punktisummani jõudsid mõlemas mängus lisaks temale veel Uku-Kaarel Mõtte (vastavalt 14 ja 23 punkti) ning Aleksandr Šadrin (vastavalt 18 ja 22 punkti). Tiit Soku hoolealustest kerkis esimeses mängus parimaks Georg Kask, kes viskas 29 punkti ja võttis 9 lauapalli. Teises kohtumises oli kaotajate resultatiivseim 19 punkti toonud Kermo Kikerpill.

Veerandfinaalis kohtub Keila Korvpallikool kolmanda asetusega TTÜ Korvpallikool/TSK/Valge võistkonnaga.