Kullamäe, Treieri ja Vene juhitud Eesti alustas MM-valiksarja vägeva võiduga Saksamaa üle

-Eesti korvpallikoondis | Foto: fiba.basketball

Eesti meeste korvpallikoondis alistas 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri esimese ringi D-alagrupi avakohtumises võõrsil Saksamaa 69:66 (17:18, 13:16, 25:19, 14:13).

Nürnbergis peetud mängu juhatasid sisse Kaspar Treieri ja Siim-Sander Vene kolmesed, kuid Saksamaa jõudis peagi järele. Teisel veerandajal olid mõlemad meeskonnad hädas visketabavusega. Saksamaa juhtis, ent Eesti püsis löögiulatuses. Kristjan Kitsingu kolmene tõi poolajaks tabloole seisu 30:34. Teist poolaega alustas hoogsamalt Eesti ja Kristian Kullamäe kolmesest mindi ka juhtima 44:43. Robin Benzingi vabavisked taastasid korraks sakslaste eduseisu, kuid Kitsing vastas sellele tabava kaugviskega. Seejärel pääsesid eestlased paaril korral ka kuue punktiga ette, kuid kolmanda veerandaja lõpuks oli eduseis kahanenud kahele silmale, 55:53.

Otsustava veerandi alguses tabas aga eestlasi mõõn ning Saksamaa tegi nelja minuti jooksul 8:0 spurdi. Siis ärkasid ka Eesti mängijad ning vastasid 7:0 spurdiga. 17 sekundit enne normaalaja lõppu viis Vene layup-vise Eesti 64:64 viigiseisult juhtima. Kaheksa sekundit hiljem realiseeris Rauno Nurger kahest vabaviskest ühe, kuid Benzingi kahene vähendas vahe minimaalseks. Kolm sekundit enne mängu lõppu tegi Patrick Heckmann ebasportliku vea Kullamäe vastu ning Eesti tagamehe vabavisked vormistasid lõpptulemuse.

Eesti parimad skooritegijad olid Kullamäe ja Treier, kes kogusid mõlemad 15 punkti. Kullamäe arvele jäi ka 7 korvisöötu. Vene viskas 14, Kitsing 9 ja Nurger 7 punkti. Oma koondisedebüüdi ametlikus valikmängus tegid 17-aastane Henri Veesaar ja temast neli aastat vanem Mikk Jurkatamm. Eesti koondise tänasesse koosseisu kuulusid veel Martin Dorbek, Henri Drell, Joonas Riismaa, Märt Rosenthal ja Rain Veideman. Saksamaal kaasas olnud mängijatest jäid välja Kregor Hermet ja Jaan Puidet.

Peaasjalikult koduse liiga mängijatest koosneva Saksamaa koondise parim oli Bambergi Brose skoorimasin Christian Sengfelder, kes viskas 21 punkti ja võttis 8 lauapalli. Itaalia liigas Bologna Fortitudos mängiv Benzing lisas 13 ja Maik-Kalev Kotsari klubikaaslane Justus Hollatz 9 punkti.

Eesti visketabavus väljakult oli 46,8% sakslaste 33,9 vastu. Lauavõitluses jäi Saksamaa napilt peale 36:35.

Järgmise MM-valikmängu peab Eesti koondis pühapäeval algusega kell 19:00, kui Saku Suurhallis on vastaseks Iisrael. D-alagrupi teises tänases kohtumises alistas Iisrael koduväljakul peetud kohtumises 69:61 Poola.