fbpx
Close

Jukka Toijala: üritame Euroopas ülespoole ronida ja see oli üks ilus õhtu Eesti korvpalli jaoks

-Jukka Toijala | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti korvpallikoondis alustas 2023. aasta MM-valikturniiri magusa võiduga, kui Lõuna-Saksamaal Baierimaal Nürnbergi linnas alistati Saksamaa tiim 69:66 (17:18, 13:16, 25:19, 14:13). Mängujärgsel pressikonverentsil kiitis Eesti koondise peatreener Jukka Toijala meie koondise nooruslikku võitlustahet ning sakslaste juhendaja Gordon Herbert tõi mängu võtmena välja eestlaste suurepärase tabavuse kolmesejoone tagant.

“Raske mäng oli,” alustas Toijala pressikonverentsi tõdemusega, millega kindlasti ka kõik televiisori taga kaasa elanud fännid nõustuda saavad. “Ma tean, kui raske on alustada nullist uut teekonda. Seega mõistan treener Gordon Herbertit, kes üritas kolme päevaga midagi üles ehitada. See on väga raske. Loomulikult sama raske oli meil ennustada, mismoodi Saksamaa mängima hakkab ning milliseid kaitse- ja ründetaktikaid kasutab.”

Toijala lisas: “Üritasime teha kõik, mis meie võimuses ja loomulikult tuli meile kasuks see, et oleme koondisena veidi rohkem koos olnud. Olen väga rahul võidu üle, see on Eesti korvpalli jaoks väga oluline. Meil on palju noori mängijaid ja üritame Euroopa korvpallis ülespoole ronida. See oli üks ilus õhtu Eesti korvpalli jaoks. Tahan tänada oma mängijaid ja teekond jätkub pühapäeval Tallinnas.”

scroll to top