fbpx
Close

Laane olukorrast Ethnikoses: meil on ametis juba kolmas peatreener

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Kreeka esiliigas hetkel 6 võidu ja 9 kaotusega 11. kohal paiknev Ethnikose meeskond on seal mängiva eestlase Rait-Riivo Laane sõnul võitlemas erinevate probleemidega, mis tiimi täit potentsiaali pole lubanud avada.

“Kui aus olla, siis ootused olid hooaja alguses natukene kõrgemad. Probleeme on olnud mitmeid, kahe põhimängija lahkumise järel neile võrdväärset asendust ei leitud ning pärast teist liigamängu vallandati peatreener, kes oli eelmise hooaja aasta treener. Uue treeneri käekirjaga meeskond ei harjunudki ja nüüd on meil ametis juba kolmas peatreener. Loodame, et asjad lähevad paremuse poole,” selgitas Laane olukorda Korvpall24.ee portaalile.

Eestlasest mängujuht on oma tiimi liider päris mitmes olulises statistilises kategoorias, kui 15 kohtumisega on ta mänginud kõige rohkem minuteid (keskmiselt 33,1), visanud kõige rohkem punkte (14,5), jaganud enim sööte (3,7) ja teinud vaheltlõikeid (1,6).

“Minu roll meeskonna rünnakul on kindlasti suurenenud. Eelmise hooaja liiga parim skooritegija lahkus meeskonnast ja sellest tulenevalt pidi keegi selle koha täitma,” selgitas Laane.

Kui Ethnikose eesmärgiks hooaja alguses oli play-offi jõudmine, siis praegu on see asendunud väljalangemismängude vältimisega. Värske peatreener on ametis olnud alles 16. jaanuarist ning Laane sõnul on tema tulek näidanud, et mängida suudetakse ka tugevamate vastastega.

“Praegu võtame ühe mängu korraga. Kõvasti on vigastused meeskonda segamas ning täiskooseisus pole juba mitu kuud mängida saanud. Eks mai kuus ole näha, kui kaugele purjetada suudame,” lisas eestlasest tagamees.

scroll to top