fbpx
Close

Läbimurdehooaega tegev Leemet Loik: hard work pays off!*

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel hooajal on koduses Alexela korvpalli meistriliigas ja Saku I liigas oma läbimurdehooaega tegemas alles aprillis 17-aastaseks saav tagamängija Leemet Loik.

Noormees on tänavu kõrgliigas mänginud G4S Noorteliiga eest 9 kohtumist ning saanud keskmiselt kirja 20,8 minutit, 9 punkti, 3 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Esiliigas on tema vastavad näitajad 18 kohtumist, 24,8 minutit, 15,7 punkti, 6,7 lauapalli ja 1,8 korvisöötu. U18 meistrivõistlustel 13 mänguga aga eriti võimsad numbrid 37,2 punkti, 9,6 lauapalli, 2 söötu ja 2,3 vaheltlõiget.

Ise ta portaalile Korvpall24.ee antud kommentaaris enda senist edu suureks üllatuseks ei pea: “Pigem ütleks, et see on asjade loomulik käik, sest tean, et olen vaeva näinud ja teen ka seda edaspidi. Usun seda, et hard work pays off!*”

“Olen seni saadud võimalused ära kasutanud, sest mulle on usaldatud palju mänguminuteid. Selle aja jooksul olen enda arvates suutnud ennast heast küljest näidata. Aga ma ei võta midagi kindlana, sest tean, et iga hetk võin selle usalduse kaotada. Pean lihtsalt veel kõvemini edasi treenima.”

Enda iseloomustuseks sõnas Loik: “Ma olen selline korvpallur, kes soovib oma vastast hävitada. Usun, et olen üle keskmise viskaja, aga kaitses pean veel kõvasti tööd rügama, et tõsta oma võimalusi edu saavutamiseks.”

Basket.ee lehel on noortekoondislase pikkuseks märgitud 198 cm, mis tagamängija kohta on rahvusvahelisel tasemel arvestatav näitaja.

“Ma olen juba väikesest poisist peale pikk olnud, aga õnneks mitte nii pikk, et hakata arvama, et sobiks korvi alla mängima. Mulle istub tagamängija roll rohkem ja oma pikkusega saan endast väiksemate vastu low postis mängida,” selgitas noormees.

Alles väga noore mehena Loik oma eesmärke veel välja käima ei hakka: “Olen endale eesmärgid ja plaanid seadnud, aga millestki kindlast pole hetkel mõtet rääkida, sest tohutult suur areng on veel ees ja pikk tee on käia.”

Konkreetselt tänavuse hooaja kohta sõnas ta: “Meistriliigas on seisud nii nagu on, aga esiliigas oleme võimelised final fouri ennast välja mängima.”

Meistriliigas on G4S Noorteliiga praeguseks hetkeks kaotanud kõik senised 10 mängu, esiliigas ollakse 11 võidu ja 8 kaotusega kuuendal kohal, aga kolmas koht on vaid ühe võidu kaugusel.

* “Raske töö toob tulemust!

scroll to top