Lass oli Duquesne’i napis võidumängus üks parimaid

-Kadri-Ann Lass treeningul | Kadri Ameerikas blogi

USA üliõpilasliigas NCAA mängiv Kadri-Ann Lass aitas oma kodunaiskonna Duquesne Dukesi hooaja viimases konverentsivälises kohtumises napi võiduni, kui koduväljakul alistati Temple Owls 54:53 (9:13, 14:12, 19:17, 12:11).

Kohtumist alustasid paremini külalised, kuid teise veerandi lõpus tuli Duquesne mängu tagasi ja 46 sekundit enne poolajapausi vähendas Lass vabavisetest vahe 2 punktile (23:25). Teisel poolajal kulges kohtumine väga tasavägiselt. Kokku oli mäng 7 korral viigis ja eduseis vahetus 13 korral (sh viimase 2 minuti jooksul 5 korda). Kohtumise saatuse otsustas Duquesne’i mängija Libby Bazelaki tabav vabavise 7 sekundit enne lõpuvilet.

Tavapäraselt algviisikus alustanud Lass viibis väljakul 32 minutit, mille jooksul viskas 12 punkti (kahesed 5/12, vabavisked 2/2), võttis 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Duquesne’i poolel kogusid 12 punkti veel Julijana Vojinovic ja Libby Bazelak, kellest viimane võttis ka 10 lauapalli. Külaliste poolelt viskas Alliya Butts mängu parimana 15 silma.

Keskmiselt on Lass senise hooaja jooksul kogunud 10,8 punkti, 6,8 lauapalli ja 2 blokeeritud viset mängus. Kahe viimase näitaja poolest asub eestlanna Atlantic 10 konverentsi edetabelites vastavalt 7. ja 1. kohal.

Senistes mängudes 6 võitu ja 7 kaotust kogunud Duquesne alustab konverentsi põhiturniiri laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi St. Bonaventure’i Ülikooli naiskonnaga.