Lass pani Duquesne’i võidumängus 7 blokki, Anderson kerkis kaotuse saanud Braine’i parimaks

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Athletics

Eesti naiskorvpalluritest olid laupäeva hilisõhtul välismaal võistlustules USA üliõpilasliigas mängiv Kadri-Ann Lass ja Belgia kõrgliigas palliv Merike Anderson, kes said kirja vastavalt võidu ja kaotuse.

Kadri-Ann Lassi kodunaiskond Duquesne Dukes alistas põhihooaja viimases mängus koduväljakul St. Bonaventure Bonniesi tulemusega 80:64 (17:17, 17:9, 24:18, 22:20). Ühtlasi oli tegu “seeniorite õhtuga”, kus tunnustati ülikooli lõpetavaid mängijaid.

Algviisikus alustanud Lass teenis mänguaega 28 minutit, mille jooksul viskas ta 6 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/1), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja blokeeris koguni 7 vastaste pealeviset.

Duquesne lõpetas põhihooaja 17 võidu ja 12 kaotusega. Atlantic 10 konverentsis koguti 11 võitu ja 5 kaotust, millega saavutati 14 naiskonna konkurentsis 3. koht. Oma järgmise mängu peab Duquesne Eesti aja järgi teisipäeva öösel vastu kolmapäeva, kui konverentsi turniiri esimeses ringis minnakse vastamisi 14. asetuse saanud Rhode Islandiga.

Merike Andersoni koduklubi Braine’i Mithra Castorsi 16-mänguline võitudeseeria Belgia kõrgliigas katkes, kui koduväljakul jäädi 54:67 (14:14, 14:20, 16:11, 10:22) alla Namuri Basket Capitalele.

Pingilt sekkunud Anderson viibis väljakul 16 minutit, enne kui 5 veaga mängust lahkuma pidi. Sellest hoolimata viskas ta oma naiskonna parimana 11 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 3/8, vabavisked 2/3). Lisaks kogunes tema arvele üks lauapall ja 2 pallikaotust.

Esikohal jätkaval Braine’il on nüüd turniiritabelis kirjas 18 võitu ja 2 kaotust. Braine peab oma järgmise kohtumise nädala pärast, 9. märtsil, kui võõrsil minnakse vastamisi Mecheleni Kangoeroes Basketiga.