fbpx
Close

Legendaarne treener Gregg Popovich: Donald Trump on segane idioot

Avatar
-Gregg Popovich | Foto: AP/Scanpix

USA on pärast mustanahalise George Floydi surma valgenahalise politseiniku käe läbi kaoses, kui paljudes linnades toimuvad meeleavaldused on muutunud vägivaldseteks laamendamisteks. San Antonio Spursi pikaaegne peatreener ja viiekordne NBA meister Gregg Popovich süüdistas väljaandele The Nation antud intervjuus olukorras USA presidenti Donald Trumpi.

“See on uskumatu. Kui Trumpil oleks aju, kasvõi 99% küüniline, siis tuleks ta välja ja ütleks midagi rahvast ühendavat. Aga teda ei huvita rahva kokku toomine. Isegi praegu. See näitab, kui segane ta on. Kõik tiirleb tema ümber. Kõik peab temale kuidagi kasulik olema. Tema puhul pole oluline üldine heaolu. Ja selline on ta kogu aeg olnud,” kritiseeris 71-aastane korvpallilegend.

Popovich jätkas ülimalt kriitiliselt: “Me vajame presidenti, kes tuleks lihtsalt välja ja ütleks, et tumedanahalised elud on olulised. Lihtsalt öelda need sõnad. Aga ta ei tee seda, kuna tähtsam on avaldada muljet väiksele järgijaskonnale, kes tema hullumeelsust valideerivad. Aga olukord on suurem kui Trump, süsteem peab muutuma. Ma teen kõik, et aidata, sest seda juhid teevad. Aga Trump ei suuda teha midagi, mis viiks meid positiivsele rajale, sest ta pole juht.”

Kolmel korral ka NBA aasta parimaks treeneriks hinnatud Popovich jättis kõige krõbedamad sõnad lõppu: “Minu jaoks on uskumatu, et meil on juht, kes ei suuda välja öelda, et mustanahalised elud on samuti väärtuslikud. Seetõttu ta peidabki ennast Valge Maja keldris. Ta on argpüks. Ta tekitab olukorra ja jookseb siis ise minema nagu algkoolilaps. Arvan, et parem on teda ignoreerida. Me ei saa midagi teha, kuna ta on, kes ta on: segane idioot.”

Pikas intervjuus lisab Popovich veel, et tegelikult on USA riiki juhtimas senaator Mitch McConnell, kes kasutab Trumpi ebakompetentsust ära ja viib ellu oma poliitikat. Kogenud treeneri sõnul on McConnel järgmistele põlvedele üle andmas hävitatud Ameerikat, kui õigussüsteem on katki, tervishoiusüsteemist on üritatud üle sõita ja sama ootab ka keskkonda. “Tema on nukumeister ja Trump on nukk ja mis on naljakas, Trump ise ei teagi seda.”

Loe täispikka intervjuud SIIT.

scroll to top
Inline
Inline