fbpx
Close

Legendid Metstak ja Tomson Eestis lähiajal NBA potentsiaaliga meest ei näe

-Margus Metstak | Foto: Siim Semiskar

-Margus Metstak | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis sai möödunud nädalal Saksamaalt ette aimatud, kuid samas ootamatult suure, kaotuse numbritega 43:86. Meie noortel palluritel oli võimalus ennast vahetult võrrelda tervikuna nii ühe Euroopa tippmeeskonna kui ka konkreetselt kahe NBA ässa Maximilian Kleberi ja Dennis Schröderiga.

Uuel hooajal Oklahoma City Thunderis mängiv tagamees Schröder (eelmisel hooajal NBA-s 19,4 punkti, 6,2 lauapalli, 1.1 vaheltlõiget) näitas seejuures eriti mitmekülgset mängu (18 punkti, 10 korvisöötu ja 6 lauapalli kõigest 28 minutiga), meenutades sellega oma uue meeskonnakaaslase Russell Westbrooki vägitegusid samades statistilistes kategooriates.

Korvpall24.ee tegi pärast mängu intervjuu kahe Eesti korvpallilegendi ning asjatundja Margus Metstaki ja Priit Tomsoniga, et arutleda kui kaugel meie oma arengus oleme nii Euroopa tippudest kui ka NBA tasemest:

Mis meil Saksamaa vastu õnnestus, mis läks halvasti?

Margus Metstak: “Need poisid, kes meil täna võistkonnas olid, mängisid oma võimete piiril. Need, kes Saksa rahvuskoondises on, juba nende koduklubid asuvad kõrgemal tasemel ja see on nagu matemaatikas, et liidetavate lõppsumma annab vastuse. Head nii palju, et poisid võitlesid kõvasti, lihtsalt vastane oli teisest puust.”

Priit Tomson: “Nagu Margus ütles, on Saksamaa näol tegemist Euroopa tipptasemel meeskonnaga, kes võidab ka Serbiat ning see on kõva näitaja. Meie meeste kiituseks ütlen ka, et võideldi nii kus suudeti. Vastastel oli Dennis Schröder, kes on ka NBA-s üks kõvemaid mängujuhte. Seal polegi midagi nutta, kui mees teeb ära nii nagu ise tahab. Meie noored nägid täna, kuidas see mäng kõrgemal käib ja kui palju tööd teha, et selle tasemeni jõuda. Võib-olla üks ühe vastu see vahe meil sakslastega nii suur polegi, aga meeskonna peale tuleb see välja. Sakslaste kaitse oli kõva, seepärast viskasime ka palju mööda. Kahjuks eksisime veel vabavisetel ning sakslased tabasid neid pea eksimatult. See on praegune seis meie koondisel.”

Nii palju eesti mängijaid pole varem välismaa klubides karastust saamas, kui seda on praegu. Kas selle põhjalt on reaalne lähemas tulevikus koondisel taaskord Euroopa kuue hulka mängida?

MM: “See on pigem ebareaalne, aga olemasolevast tasemest paremini mängida õnnestub kindlasti.”

PT: “Võib-olla mõne aastaga saab meie meestest ka asja ja reaalne on koht 12 parima seas. Kuue hulka on minu meelest suhteliselt lootusetu saada.”

Kes järgmise eestlasena jõuab NBA-sse?

MM: “Ilmselt lähemal ajal ei jõua sinna keegi.”

PT: “Raske öelda, sellest koosseisust ei julge küll veel kedagi pakkuda. Aga poisid las arenevad.”

Rääkisime veel Tomsoniga, et kõige teravam, mitmekülgsem ja nahaalsem on praegustest meestest kindlasti Sander Raieste (205 cm), kes pärast valusat kaotust jäi oma tegutsemisega siiski silma NBA tulevikutähti jälgival sotsiaalmeedia leheküljel: https://twitter.com/draftprosnba.  

Raieste on olemuselt nö positsioonivaba mängija tüüpi, kes võib oskuste ja füüsise arenedes tegutseda mängujuhist suure ääreni. Üsna julge oleks võrdlus näiteks Sloveenia staari Luka Donciciga, kuid mine tea, kuhu talent ja tahe meie mehe kannavad

scroll to top