Favoriidil Saksamaal ei tekkinud Eesti koondise alistamisega mingeid probleeme

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis võõrustas täna MM-valikmängu raames Saksamaad ning leppida tuli kindla 43:86 kaotusega.

Avaveerand kuulus külalistele 26:15. Teisel veerandajal üheksa punkti visanud Eesti siirdus poolajale 24:49 kaotusseisus. Sakslased suurendasid teisel poolajal vahet veelgi 18 silma võrra, mis andis neile kokkuvõttes 43-punktilise võidu.

Rain Veideman kerkis Eesti koondise parimaks 14 punktiga. Sander Raieste lisas 7 ning Maik-Kalev Kotsar ja Kregor Hermet tõid võrdselt 6 punkti. Käe sai valgeks veel ka Indrek Kajupank (4 punkti), Mihkel Kirves (2), Tanel Kurbas (2) ja Rauno Nurger (2).

Saksamaa poolelt tõi Dennis Schröder 18 punkti, jagades ka 10 korvisöötu ja kogudes 6 lauapalli. Maik Zirbes ja Danilo Barthel lisasid kumbki 12 ning Maximilian Kleber viskas 11 punkti.

Pühapäeval, 16. septembril seisab Eestil ees järjekordne MM-valikmäng, kui võõrsil minnakse vastamisi Serbiaga.