Maaülikool alistas esiliigas Viimsi, võidukad olid ka Tamsalu ja Tallinna Kalev

-Kiur-Thomas Vehmanen | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas mängiti reede õhtu jooksul kolm kohtumist, kus võidupunktid läksid tabelis kõrgemal asetsevatele meeskondadele.

KA Tallinna Kalev/TLÜ (9-4) vs BC Kalev/Cramo I (4-8) 103:70 (28:14, 28:20, 28:19, 19:17)

Kahe Kalevi vastasseisus võttis juhtohjad varakult endale Aivo Erkmaa juhendatav Korvpalliakadeemia meeskond. Esimese veerandajaga 14-punktilise eduseisu ette mänginud külalised jätkasid ka teisel perioodil sarnase hooga ning juhtisid poolajaks juba 56:34. Cramot hoidis mängus Rauno Meerits, kelle arvel olid pooled (17) meeskonna punktidest. Kolmanda järjestikuse 28-punktise veerandaja meisterdanud Tallinna Kalev võis otsustaval neljandikul käigu välja võtta ning kulgeda hooaja 10. võiduni. Protokollist jääb silma võitjate 19 vaheltlõiget, millest saavutati 37 punkti. Cramo oli tõsiselt hädas vabavisetega (14/35 ehk 40%), tabades neid kehvemini kui kahepunktiviskeid.

Kiur-Thomas Vehmanen tõi 19 minutiga 19 punkti ja 4 söötu. Marcus Merimaa lisas võitjaile 17 punkti ja 5 lauapalli. Kiur Akenpärgi kontosse jäi 15 silma, 5 söötu ning 3 vaheltlõiget. Daniel Beilinson viskas 14 punkti, jagas 4 söötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Erik Luts (6 lauapalli) ja Ilja Stankevits (7 lauapalli) tõid kumbki 10 silma.

Kalev/Cramo ridades tõusis üleplatsimeheks Rauno Meerits, kelle nimele jäi 30 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Mario Polusk tõi 12 silma, 5 lauapalli ja 5 söötu.

Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (9-4) vs KK Viimsi/Noto (8-5) 96:87 (22:29, 20:14, 21:24, 33:20)

Viimsi asus Karulaugu Spordikeskuses peetud mängus kolme minutiga 13:2 juhtima ning võitis kodupubliku rõõmuks avaveerandi 29:22. Teise neljandiku alguses neli kaugviset tabanud külalised pääsesid küll 40:35 ette, kuid Viimsi kindlustas 8:2 spurdiga punktilise poolajavõidu. Põneval ja tasavägisel kolmandal veerandajal muutus Maaülikooli 58:53 eduseis viimase nelja minutiga 63:67 kaotusseisuks. Väljakuperemehed hoidsid mõnepunktilist edu kuni mängu viimaste minutiteni, kui Gaspar Bibikovi korv tõi tabloole numbrid 85:79. Külalised tabasid aga kolm järjestikust kaugviset ning said sellega initsiatiivi endale. Joonas Vaino pealtpanek tõi Viimsi punkti kaugusele (87:88), kuid Joosep Indermittele vilistatud ebasportlik viga 47 sekundit enne lõpusireeni sai otsustavaks. Maaülikool tabas kindlalt teenitud vabavisked ning võttis revanši hooaja alguses saadud 73:88 kaotuse eest. Mängu võtmenäitajaks võib lugeda kaugviskeid, milles külalised olid Viimsist kaks korda täpsemad (14/30 vs 7/30).

Maaülikooli resultatiivseimaks kerkis seitse kaugviset tabanud Jaagup Russak 25 punkti, 6 lauapalli ja 5 sööduga. Joosep Russak toetas meeskonda 24 punkti ja 8 lauapalliga. Ott Toomsalu ja Ken Karja tõid võrdselt 13 silma.

Viimsi eest viskas Mihkel Allorg 18 punkti ja noppis 11 lauapalli. Kevin Sünd lisas 13 minutiga 16 punkti. Joosep Indermitte (6 lauapalli) ja Kristjan Evarti (7 lauapalli, 4 söötu, 3 vaheltlõiget) arvele jäi 11 punkti.

Tamsalu Los Toros/TalTech (8-5) vs Paide Viking Window (6-7) 81:72 (23:24, 17:13, 18:12, 23:23)

Paide 9:2 algedu järel mäng võrdsustus ning kodumeeskond Tamsalu läks teisele veerandajale vastu 23:24 kaotusseisus. Kahel järgneval mänguperioodil näitasid väljakuperemahed tõsisemat kaitsemängu, lubades külalistel visata vaid 25 punkti. Neljanda veerandaja keskel 71:56 eduseisu nautinud Tamsalu lasi seejärel Paidel teha 16:6 spurdi, mille lõpetas 37 sekundit enne lõpuvilet Sten Olmre kolmene. Külaliste võitluslikkusest sel korral võiduks ei piisanud ning Tamsalu võttis neljanda järjestikuse võidu. Paide kaotuse üheks peamiseks põhjuseks  on kindlasti vabavisete kasin realiseerimine (16/32 ehk 50%), kiita ei olnud ka visketabavus väljakult (32/69 ehk 35%).

Tamsalu parim oli Eric Schmalz 17 punktiga. Reni Alvin Kuimet lisas 13 silma, 5 lauapalli ja 5 söötu. Aleksander Oliver Hint tõi 11 punkti ja 4 vaheltlõiget.

Paide särgis viskas Sten Olmre üleplatsimehena 20 punkti ja sooritas 3 vaheltlõiget. Rauno Nurklik (4 vaheltlõiget) ja Karl-Kristjan Vaab (11 lauapalli) panustasid kumbki 14 silma. Saamuel Rõigase arvele jäi 12 punkti.