EELVAADE | Valga-Valka püüab järjekordset võitu, Rapla võõrustab liiga suurima skooritegijaga Liepajat

-Timo Eichfuss | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse laupäeval, 26. jaanuaril ära kolm mängu. Eesti klubidest on võistlustules Rapla Avis Utilitas ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits, kui kohtutakse vastavalt BK Liepaja ja BK Ogre tiimiga. Kahe Läti klubi osalusega mängus on vastamisi BK Ventspils ja Jekabpils/SMScredit.lv.

Rapla Avis Utilitas – BK Liepaja
26.01.2019, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Raplal (7-10) oli hooaja esimeses omavahelises mängus Liepajaga (4-12) tükk tegu. Poolajaks juhiti kolme ja enne viimast veerandaega kuue punktiga, aga vastased olid endiselt tihedalt kannul. 6.17 enne lõppu pääses Liepaja kolme punkti kaugusele, ent seejärel õnnestus Raplal teha 7:2 spurt ja mõni minuti hiljem oli vahe juba 14 silma, millega võitjas enam kahtlust polnud. Nüüdseks Itaalia esiliigasse lahkunud Rain Veideman oli Rapla parim 21 punkti ja 8 korvisööduga. Liepajale tõi üleplatsimehena 29 punkti Justin Lamont Johnson.

Jaanuaris toimunud kohtumistes on Rapla alistanud võõrsil BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna 75:60 ja koduplatsil oldi napilt 77:74 üle Läti Ülikoolist. Loetud päevad tagasi võõrustati Riia VEF-i ning alles lõpuhetkedel pani Läti tippklubi oma paremuse maksma, võttes 77:71 võidu. Liepaja on käimasoleva kuul pidanud kaks mängu. Lisaajal jäädi 96:101 alla Betsafe Jurmalale ja viimastel minutitel võeti 91:98 kaotus vastu TalTech-ilt.

Hunter Mickelson ja Dominique Hawkins on Rapla suurimad korvikütid, olles keskmiselt visanud 14,4 ja 13,9 punkti. Mickelsoni nimel on ka 7,1 lauapalli, Ervins Jonats järgneb 6,5 lauapalliga.

Liepaja eest on keskmiselt 23,1 punkti toonud Justin Lamont Johnson, kes on ühtlasi liiga parim skooritegija. Torrance Rowe järgneb 19,2 visatud punktiga. Taylor Hanif Bessick, kes viimased kaks mängu pole Liepaja eest kaasa teinud, on kogunud keskmiselt 8,3 lauapalli, sloveenil Andraz Kavasil on neid 6,0.

BK Ogre – BC Valga-Valka/Maks&Moorits
26.01.2019, kell 18:00, Ogre, Ogres 1. vidusskola
Ülekanne: Best4Sport TV, Delfi LV

Valga-Valka (4-12) ja Ogre (12-5) pidasid tänavuse hooaja esimese matši ära 12. oktoobril. Poolajaks juhtis Läti klubi üheksa punktiga, aga võõrustajad suutsid mängus püsida ning viimased kümme minutit algasid Ogre 59:45 eduseisust. Valga-Valka tuli veel 12 silma kaugusele, aga enamaks võimelised ei oldud ja kokkuvõttes tuli tunnistada vastaste 81:65 paremust. Vigastuse tõttu nüüdseks hooaja lõppenuks lugenud Kaspars Beržins viskas Ogre kasuks 16 punkti. Valga-Valka parim oli Kristaps Miglinieks 15 punkti ja 10 lauapalliga.

9. jaanuaril pidi piirilinna meeskond koduplatsil vastu võtma 70:85 kaotuse Rapla Avis Utilitaselt ja kolm päeva hiljem jäädi võõrsil 56:77 alla BK Ventspilsile. Viimati teeniti aga kindel 85:66 võit tabeli seitsmenda Betsafe Jurmala üle. Ogre on sel kuul alistanud 94:77 Tallinna Kalev/TLÜ ja 86:79 Pärnu Sadama. 84:90 kaotus saadi Jurmalalt.

Vahepealsel ajal on Valga-Valka ridadest lahkunud kaks ameeriklast: tagamängija Clayton Wilson ja korvialune jõud Carl Anthony Montgomery, kellest viimane siirdus Jurmala meeskonda. Ogre vastu tuleb hetkeseisuga küllaltki hõreda koosseisuga hakkama saada, sest tõenäoliselt pole vigastuse tõttu kaasa tegemas ka Kristen Meister ja nii on peatreeneril Mihhail Karpenkol kaheksa mängijat kasutada.

Stephen Brown on Valga-Valka resultatiivseimana visanud keskmiselt 17,43 punkti, Dashawn Kingi nimel on 10,4 silma. Guntis Sipolinš on kogunud 7,9 ja Kristaps Miglinieks 4,6 lauapalli.

Kristaps Dargais ja eelmisel hooajal Valga-Valka ridades pallinud Edgars Lasenbergs on toonud vastavalt 14,2 ja 13,0 punkti. Dargais on võtnud ka 7,9 lauapalli ning Viktors Iljins on neid kätte saanud 7,4 mängu kohta.