VIDEO | Gran Canaria parimaks kerkinud Siim-Sander Vene panusest jäi tabeli eelviimase vastu väheks

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Korvpalli Euroliigas pidid Siim-Sander Vene ja Gran Canaria Herbalie vastu võtma valusa kaotuse lähirivaalilt Podgorica Buducnostilt.

Skoorirohke avaveerand kuulus Buducnostile 27:24, aga järgneva kümne minutiga sai Gran Canaria kaitse paremini pidama ja poolaeg võideti 38:36. Kodumeeskond haaras siiski initsiatiivi ja otsustavaks neljandikuks pääseti 61:57 ette. Kuigi Gran Canari püsis mängus, ei andnud Montenegro tippklubi liidrirolli käest, ja kirja saadi 75:70 võit.

Siim-Sander Vene mängis ligi 19 minutit ja viskas selle ajaga 16 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 4/6). Lisaks võttis ta ühe lauapalli, andis korvisöödu, kaotas korra palli ja sooritas kaks isiklikku viga.

Miami Heatiga kahel korral NBA meistriks kroonitud Norris Cole oli võitjate parim 20 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisööduga. Goga Bitadze tõi 16 silma ja 7 lauapalli. Gran Canaria poolelt järgnesid Venele võrdselt 12 punktiga lätlane Anzejs Pasecniks ja Xavier Rabaseda, kes kogusid veel vastavalt 6 ning 5 lauapalli.

Euroliigas on Gran Canarial ette näidata 6 võitu ja 14 kaotust, millega hoitakse 14. kohta. Buducnost kerkis nendega nüüd samale pulgale, aga jätkab eelviimasel ehk 15. tabelireal. Hooaja esimeses omavahelises mängus alistas Gran Canaria Buducnosti 95:85 ja ühtlasi on Hispaania klubil hetkel ka korvide vahe parem.

Gran Canaria on taas võistlustules pühapäeval, 27. jaanuaril, kui Hispaania kõrgliigas minnakse vastamisi Badalona Joventut meeskonnaga.