Mailis Poki resultatiivne mäng viis Kelterni liigas võidule, karikas edeneti Final Fouri

-Mailis Pokk | Foto: rutronik-stars-keltern.de

Eesti koondislased Janne Pulk ja Mailis Pokk aitasid oma koduklubil Kelterni Rutronik Starsil saata võidukalt ära möödunud aasta ja võita uue aasta esimestel päevadel karikasarja veerandfinaalis madalamalt liigatasemelt vastu tulnud vastast.

Esmalt kohtus Saksamaa kõrgliiga liider Keltern võõral väljakul Saarlouisi Royalsiga. 30. detsembri õhtul toimunud kohtumise esimene poolaeg lõppes Kelterni napis 39:35 eduseisus. Teisel poolajal suudeti ülekaalu mõnevõrra suurendada ja kohtumine lõppes 82:67 (24:21, 15:14, 22:18, 21:14 Kelterni võiduga.

Resultatiivse mänguga paistis silma eestlannast tsenter Mailis Pokk, kes viskas 22 väljakul viibitud minuti jooksul 14 silma, noppis 8 lauapalli ja tegi ühe korvisöödu. Janne Pulk viibis väljakul 17 minutit, mille jooksul viskas sisse ühe kolmepunktiviske ja hankis ühe lauapalli. Kelterni poolelt kerkis kõige tulemuslikumaks serblanna Sanja Mandic, kes viskas 15 silma.

Üleplatsinaiseks kerkis 22 punktiga võõrustajate pallur Linn Schüler. 15 silmaga toetas teda Addison Richards.

Keltern jätkab 10 võidu ja 1 kaotusega kindlalt Bundesliga liidrina.

Aastanumber vahetunud, kohtus Keltern 3. jaanuaril Saksamaa karikasarja veerandfinaalis võõrsil Rheinland Lionsiga. Lions mängib madalamal, 2. Bundesligas Põhja tsoonis, kus hoiab 4 võidu ja 1 kaotusega teist kohta. Hoolimata võõrustajate südikast vastupanust võitis mängu 69:63 Keltern. Võiduga  tagas eestlannade leivaisa, mis mäletatavasti on ühtlasi ka karikavõistluste valitsev meister, koha karikavõistluste Final Fouris.