fbpx
Close

Maksim Salaš: seeria ei saa kerge olema, aga tahame selle 3-0 ära lõpetada

-Maksim Salaš | Foto: Siim Semiskar

-Maksim Salaš | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas alustas BC Kalev/Cramo poolfinaalseeriat Pärnu Sadama vastu 91:85 (19:21, 21:20, 30:13, 21:31) koduvõiduga, kuid kerget jalutuskäiku nad ei saanud. Võitjate üheks resultatiivsemaks tõusnud 22-aastane valgevenelane Maksim Salaš oli pärast mängu võidu üle rahul, kuid kiitis ka pärnakate võitlusvaimu.

Korvpall24.ee portaal küsiski 207 cm pikkuselt ääremängijalt alustuseks, mis juhtus, et võit nii raskelt tuli? “Play-offid juhtusid. Play-offis kergeid mänge pole. Teadsime seda, et saab raske olema ning Pärnu tuleb samuti seda kohtumist võitma. Saime kolmandal veerandil edu sisse, aga tegime siis vigu ja lasime Pärnu järgi. Lõpuks oli juba mõlemapoolsete võimalustega mäng,” vastas ta.

Salaš arvas õnnestunud kolmanda veerandi kohta, et peatreener Donaldas kairys suutis nad riietusruumis õigesti üles häälestada ning tegi mängu teisele poolele vastu minnes õiged muudatused. “Tahtsime selle võidu kiiremini ära vormistada, aga saime õppetunni, et play-offis tuleb kogu mäng keskendunud olla. Loomulikult oleks tahtnud võita 20 punktiga mitte kuuega, aga võit on võit ja see on hetkel kõige olulisem.”

Salaš sai küll reedel mängida kõigest 12 minutit, kuid kasutas selle aja suurepäraselt ära, visates oma tiimi paremuselt teise mehena 20 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 1/1, vabavisked 7/7) ja hankides 4 lauapalli. Kas siit saaks veel paremaks minna? “Muidugi, alati saab veidi juurde panna. Üritasin lihtsalt teha asju, mis meeskonda aitaksid. Ilmselt oli täna minu päev.”

Eesti- Läti liigas keskmiselt 16,5 minutit mängida saanud valgevenelane ei usu, et praeguses hooaja faasis talle enam mänguaega selle pealt tuleb, et peatreener soovib põhimehi värskemana hoida: “Play-offides ei ole enam puhkamist. VTB Ühisliiga ja Eesti liiga play-offid – meil saavad olema rasked nädalad. Aga oleme valmis, sest kogu hooaeg on selle nimel vaeva nähtud. Nüüd on aeg mängida ja seda nautida.”

Salašil jagus kiidusõnu ka Pärnu aadressil: “Neil on talendikad mängijad ja tiimina on nad väga kõvad võitlejad. Nad tegid täna hea esituse ja ega me neilt tegelikult vähemat ei ootagi. Seeria ei saa meie jaoks kerge olema, kuigi loomulikult tahaksime selle 3-0 lõpetada, aga saame näha.”

Seeria kaks järgmist mängu peetakse järjestikustel päevadel, kui 29. aprillil kell 19.00 kohtutakse Pärnu spordihallis ja 20. aprillil taas Kalevi spordihallis.

scroll to top