GBA alustas Tšehhi esiliiga finaalseeriat võidukalt, Konontšukilt silmapaistev esitus

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki kodumeeskond Get Better Academy ehk GBA Europe alistas Tšehhi esiliiga finaalseeria avamängus Jindrichuv Hradeci Basket Fio banka 86:79.

Koduväljakul mänginud GBA võitis avaveerandi 23:16 ja juhtis poolajaks 44:35. Viimase veerandaja alguseks vähenes kodumeeskonna eduseis seitsmele punktile ning sama suure vahega mäng ka lõppes.

Mõlemad eestlased alustasid mängu pingilt. Konontšuk pääses väljakule 24 minutiks, mille jooksul kogus ta 16 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 3/7, vabavisked 1/1), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Jaakson sai platsil viibida veidi üle 4 minuti ja selle ajaga punktiarvet ei avanud, visates mööda ühe kaugviske. Tema arvele jäi üks lauapalli ja üks pallikaotus.

Üleplatsimeheks kerkis eestlaste meeskonnakaaslane Sacha Killeya-Jones, kes viskas 21 punkti ja võttis 13 lauapalli. Vastaste resultatiivseim oli 17 punkti visanud Jiri Hubalek.

Finaalseeria teine kohtumine toimub pühapäeval, 28. aprillil Jindrichuv Hradecis.