fbpx
Close

Mantova spordidirektor kiitis Veidemani: tal on küpse mängija suhtumine ja ta suudab säilitada külma pead

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Hiljuti Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskonnast taas välismaale, Itaalia esiliigaklubisse Mantova siirdunud Eesti korvpallikoondise tagamängija Rain Veideman on alustanud oma uue klubi juures kahe suurepärase etteastega ning on juba ka kohalike käest teeninud hulganisti kiidusõnu.

27-aastase eestlase liitumise järel on Mantova võitnud mõlemad senised mängud, kui oma debüüdil viis ta koduklubi napi 86:85 võiduni Cagliari Hertzi vastu ja nädal hiljem 70:65 Cento Balturi vastu. Avakohtumises sai Veideman 30 mänguminutiga kirja 28 punkti ning teises matšis tõi 39 minutiga 21 silma. Seejuures on eestlase vastu tehtud kahes kohtumises kokku juba 14 viga ja vabaviskejoonelt on ta visata saanud 17 korda.

Mantova mänedžer Paolo Cenna sõnas hiljuti kohalikule raadiole, et keeruline hooaja algus, kus tiimi on tabanud mitmed rasked traumad ning mitmed mängijad on lahkunud, võiks nüüd justkui läbi olla: “Lõpuks on meil koos meeskond, kellel on oma identiteet ning konkreetsed rollid. Me oleme viimastes mängudes enda potentsiaali tõestanud ja pole mängudes esimeste raskuste all kokku vajunud. (Anthony) Morse ja Veideman on selles osas olnud asendamatud.”

Mantova spordidirektor Gabriele Casalvieri kiitis eestlast Gazzetta Di Mantovale antud intervjuus: “Sellel tasemel on Veideman suurepärane mängija ja seda mitte ainult punktide viskamise mõttes vaid ka selles plaanis, kui palju ta teeb teisi mängijaid platsil paremaks. Eriti on seda näha olnud (Anthony) Morse’i puhul, kuid mitte ainult. Me oleme temaga väga rahul, tal on küpse mängumehe suhtumine ja ta suudab rasketel hetkedel säilitada kaalutletud meele ja külma pea.”

Klubi mänedžeri sõnavõtust saab teada ka seda, et liigasse püsimajäämine on tänavu Mantova jaoks määrava tähtsusega, kuna klubil on käimas 3-aastane projekt, mille esimeseks sammuks on tänavune hooaeg lõpetada Serie A2 liigas korralikul positsioonil.

“Selle eesmärgi täitmine võimaldab meil uuele hooajale vastu minna rahulikult. Meil on käsil 3-aastane projekt ning juba praegu töötame erinevate sponsoritega, et uurida nende võimalusi aidata meid uue hooaja algusest. Liigast väljakukkumine teeks meie plaanid väga keeruliseks, kuid olen kindel, et hooaja teises pooles me mängime paremini ja seda ei juhtu. Teisalt, kui peaksime play-offi jõudma, siis jääks tänavune aasta kõigile pikalt meelde, arvestades, mis kõik meil klubis suvel juhtus ja kui palju ebaõnne on viimastel kuudel olnud,” vahendas Gazzetta Di Mantova tiimi mänedžeri Paolo Cenna raadios öeldud sõnu.

23. detsembril kohtub Mantova järgmises liigamängus Montegranaro meeskonnaga, kus pallimas teine Eesti koondislane Kaspar Treier. Cenna sõnul peavad Mantova teised mängumehed pakkuma eestlasest tagamehele ja ameeriklasest tsentrile rohkem tuge: “Montegranaro on kaitses väga korralik meeskond. Peame näitama kannatlikku mängu ning vajame, et mängijad nagu Lorenzo Maspero ja Riccardo Visconti rohkem punkte viskaksid. Vajame nende panust, sest me ei saa toetuda üksnes Veidemani ja Morse’i peale, kes on viimastes matšides pakkunud kaks imelist esitust.”

Rain Veidemani visketabavuse graafika kahes esimeses mängus Mantova meeskonna eest Itaalia Serie A2 liigas:

scroll to top