Markus Laanemetsa lõpusekundi vise kukutas BC Narva, TÜ/Kuremaale kindel võit

-Markus Laanemets | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval aset leidnud kahes Saku II liiga mängus alistas Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (1-0) lõpuminutitel tõeliseks põnevusetenduseks kujunenud kohtumises 72:71 (22:17, 23:12, 14:18, 13:24) BC Narva (0-1) ning TÜ/Kuremaa (1-1) kodus raskusteta Valgamaa Kutseõppekeskuse (0-1) 108:88 (23:24, 30:17, 34:21, 21:26).

Narvas toimunud mäng algas Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline`i dikteerimisel ning seisuga 45:29 lõppenud avapoolaeg ei andnud  alust põnevaks lõpustsenaariumiks. Kodumeeskond ei olnud siiski võidumõtteid minetanud ning veel 8 minutit enne kohtumise lõppu 15-punktilises kaotusseisus olnud narvakad panid kokku marulise lõpuspurdi. Aleksandr Ragni korv viis BC Narva 2:28 enne lõpuvilet 65:64 juhtima, kuid Markus Laanemetsa korvist ning Jaanus Pärnupuu vabaviskest pääsesid külalised 1:20 enne lõppu taas kahe punktiga (67:65) juhtima. Seejärel tabas Jevgeni Prometnoi kolmese, millele vastas järgmisel rünnakul korviga Pärnpuu ning 24 sekundit enne mängu lõppu oli külaliste edu minimaalne (69:68). Pärast minutilist mõttepausi võttis otsustava viske enda peale Aleksandr Ragni, kes tabas 21 sekundit enne mängu lõppu enda viienda kolmepunktiviske. Mängu kangelaseks tõusis siiski Markus Laanemets, kes sisuliselt viimasel sekundil tabatud kolmesega BC Narvalt juba käeulatuses olnud võidu võttis.

Laanemets tegi võitjate poolelt võimsa etteaste, tuues 33 minutiga 28 punkti, hankides 14 lauapalli ning tabades ka viis kolmest üheksast. Oliver Villers lisas 18 silma, 5 lauapalli ja 4 söötu ning Ülar Sala 10 punkti, 7 lauapalli ja 4 söötu. Aleksandr Ragni kontosse jäi lõpuks 17 punkti ja 11 lauapalliga, Vladislav Poljak toetas kodumeeskonda 11 punkti, 4 lauapalli ja 5 sööduga.

Päeva teises kohtumises jagus põnevust ainult esimeseks veerandajaks, mille Valgamaa Kutseõppekeskus võitis 24:23. Seejärel pani kodumeeskond TÜ/Kuremaa teise käigu sisse ning võitis kaks järgmist 10-minutilist mängusetti tulemusega 64:38. Ladusat rünnakut näidanud TÜ/Kuremaa kogus mängu lõpuks 34 söötu, samuti sooritati 16 vaheltlõiget. Külalised tabasid hästi eemalt (10/21), kuid patustasid lausa 30 pallikaotusega.

Mängu lõpuks jõudsid koguni kuus TÜ/Kuremaa mängumeest kahekohalise punktiskoorini, neist silmpaistvaim oli Kris Urviku teenistusleht. 16-aastane mängumees kogus 29 punkti, 7 lauapalli, 7 söödu ning 5 vaheltlõiget. Kristjan Paade tabas neli kolmest ning jagas 16 punkti kõrvale ka 8 söötu, Peeter Toomas Taelilt 14 silma ja 6 lauapalli.

Valgamaa Kutseõppekeskuse rivistuses tegid hea mängu Vidrik Ugur (26 punkti ja 6 lauapalli, kolmesed 6/8) ning Erki Säks (24 punkti ja 7 söötu). Hooaja avamängus haruldased 33 lauapalli korjanud kahemeetrine Artjom Rogovoi piirdus tänases mängus “vaid” 14 lauapalliga, lisaks ka 12 puntki, 6 söötu ning 3 vaheltlõiget.

Teine liiga saab jätku juba teisipäeval, kui BC Kalev II (1-1) vastu teeb hooaja debüüdi KK Viimsi/Kesklinna KK (0-0).