fbpx
Close

Martin Dorbek: Tartu oli tubli, aga me väärisime 4-0 võitu

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga neljandas finaalmängus alistas BC Kalev/Cramo 99:83 Tartu Ülikooli meeskonna ning 4-0 seeria võiduga tuli ka Eesti meistriks. Cramo poolel kogu hooaja jooksul silma paistnud Martin Dorbek oli kindel, et 4-0 seis peegeldas tiimide jõudude vahekorda.

“Me nägime terve hooaja vaeva selle jaoks ja ma arvan, et meie võistkonda vaadates me väärisime 4-0 võitu. Tartu on tubli, aga ma usun, et me oleme parem meeskond,” sõnas viimaseks jäänud finaalmängus 6 punkti, 3 lauapalli ja 3 söötu kogunud mees pärast matši Korvpall24.ee portaalile.

Ta lisas: “Kogu hooaeg vaid ühe kaotusega… minu karjääri jooksul on see teine kord Eesti meistriliigas. Oleks tahtnud küll ilma kaotusteta, aga siiski, meie võistkonnal on palju sisu.”

Dorbek kogus tänavusel hooajal koduliigas 31 mänguga keskmiselt 8,8 punkti, 2,7 lauapalli, 2,3 resultatiivset söötu ja 1,6 vaheltlõiget. Tema puhul oli aga statistikast väärtuslikum kaitses tehtav must töö ja väljakul panustatud energia ehk elemendid, mis statistikas üldse ei kajastugi.

“Vaadates tervele hooajale, siis mõned VTB Ühisliiga mängud läksidki selle nahka, et meil tekkisid väikesed lagunemised. See ongi hea ja suurepärase võistkonna vahe, et meil on veel samme, kuhu edasi liikuda, et mõõnaperioode ei tekiks,” võttis Dorbek võiduemotsiooni pealt aasta kokku.

BC Kalev/Cramo hooaja esimene pool oli keeruline, kuna peatreener Alar Varraku asemele tuli leedulane Donaldas Kairys. VTB liiga mängude tõttu oli meeskond ka erilise tähelepanu all ning tihti saadi ka üldsuse poolt kriitikat.

“Kui vaadata, mis liigas me mängime, siis sellega kaasnebki kriitika. Ilusatest kaotustest ei piisa meil enam, peame võitma ka. Ju see kriitika oli õigustatud. Aga tuleb vaadata meeskondade komplekteeritust. Arvestame ka kellega me südikalt mängisime – CSKA, Himki, Zenit ja teised tugevad klubid, kellel 10-15 korda suuremad eelarved. Meil on võistkonnas sisu!” toonitas ta.

Dorbek väga pikalt puhata ei saa, kui teda oodatakse 3×3 korvpalli Eesti MM-koondise ettevalmistusega liituma. “Ma räägin nüüd asjad treener Siim Raudlaga läbi ja siis vaatan edasi,” sõnas mitmekülgne tagamees selle kohta.

scroll to top