fbpx
Close

Rainer Vakra hiilgemäng tõi Eesti parlamendile taas naabrite üle võidu

-Eesti parlamendi korvpallitiim | Foto: Rainer Vakra

-Eesti parlamendi korvpallitiim | Foto: Rainer Vakra

Leedus reedel toimunud Baltikumi parlamentide vahelisel korvpalliturniiril võitis juba 12. korda järjest turniiri Eesti esindus, kes 33:26 mängis üle Leedu ja 32:23 oli finaalis üle Läti esindusest.

Finaalis eestlaste poolel 24 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõikega hiilanud Rainer Vakra kommenteeris Korvpall24.ee portaalile pärast triumfi: “Võitsime 12. aastat järjest. Kuna meil puudusid tänu töökohustustele peaminister Jüri Ratas ja kultuuriminister Indrek Saar, siis seda enam tuli meil pingutada kaitses. Pidasime joonisest kinni, et keegi ei lase vastastel kergeid korve ja tõmbasime mängu korvi all kokku.”

Korraldajamaa Leedu pidi sel korral leppima kolmanda kohaga, kui Lätile kaotati 31:33. Vakra sõnul oli leedukatel raske selle positsiooniga leppida: “Seekord toimus võistlus Leedus ja kohalikud olid kõvasti valmistunud ning väga pika pingiga. Nende jaoks oli tänane kolmas koht selge pettumus, mida oli näha ka mängu viimaste minutite närvilisuses.”

Leedu tiimi võimsamaks jõuks oli kettaheitekuulsus Virgilijus Alekna, keda eestlased suutsid edukalt taltsutada – hiiglaselt kahepunktivisked vaid 2/7 ja kokku 5 punkti. “Alekna oli tänu oma suurusele korvi all võimas jõud, aga õnneks pall temani liiga tihti ei jõudnud, sest sundisime leedukaid kaugelt viskama,” tõi Vakra välja edu toonud taktikalise nüansi.

Eesti esindus mängis koosseisus Rainer Vakra, Hanno Pevkur, Kalvi Kõva, Janek Solodin, Dmitri Dmitrijev, Kalle Laanet ja Toomas Jürgenstein.

scroll to top