fbpx
Close

Martin Dorbek: tulin MM-ile, et saada 3×3 korvpalli maailmameistriks

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Eesti 3×3 koondis kohtus FIBA 3×3 maailmameistrivõistluste avapäeval reedel Jaapaniga, kes alistati 17:11 ja Indoneesiaga, keda võideti 22:10. Alagrupimängud jätkuvad pühapäeval, kui Eesti kohtub alagrupiliidri Poola ja Sloveeniaga.

Kuna Poola alistas Sloveenia, siis võit pühapäeval alagrupi esimese asetusega Sloveenia vastu viiks Eesti teisipäevasele play-off mängudele ehk MM-i TOP8 sekka. Peale avapäeva juhib alagruppi Poola, teisel kohal on Eesti ning kolmandal Sloveenia.

Mõned nädalad tagasi saalikorvpallis Eesti meistriks tulnud Martin Dorbek on enesekindlust täis. “Me tulime siia ainult võitma ja mitte ainult alagruppi vaid kõiki mänge finaalini välja,” ütles Dorbek, kes juba reisi alguses ütles, et tema eesmärk on tulla 3×3 korvpalli maailmameistriks.

Ka koondise teised liikmed, kes Poola ja Sloveenia omavahelist mängu turniiril jälgisid, hindasid, et kuigi tegemist on palju tugevamate vastastega kui Jaapan või Indoneesia, on nad võidetavad. Eesti 3×3 koondise peatreener Siim Raudla jäi meeste esitlusega täna rahule: “Indoneesia oli selge autsider ning Jaapanist saime ka keskpärase mänguga jagu,” hindas Raudla, kelle sõnul jäi meestel pühapäevaks veel üht-teist varuks.

Koondise päev maailma kõige tihedama asutusega linnas on sisustatud peamiselt vaid hotelli ja võistluspaiga külastamisega ning nende vahel manööverdamisega. Õnneks on MM-i delegatsiooni bussid varustatud politseieskordiga, mis võimaldab kaootilises liikluses oluliselt kiiremini liigelda.

Eesti jaoks jätkub FIBA 3×3 maailmameistrivõistluste turniir pühapäeval, kui kell 7.30 mängus kohtutakse Poolaga ning kell 8.40 Sloveeniaga.

scroll to top