fbpx
Close

Mažeika peatreenerist: Müürsepp on legend, kelle eest iga mängija tahab võita

-Martynas Mažeika | Foto: Siim Semiskar

-Martynas Mažeika | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ võitis eelmisel hooajal Eesti meistrivõistlustel hõbeda, aga selle hooaja algus pole olnud kergete killast. Ühe võidu ja seitsme kaotusega hoitakse turniiritabelis eelviimast kohta. Käed rüpes pole aga istuma jäädud ning hooaega Tartu Ülikoolis alustanud jõuline leedukas Martynas Mažeika (193 cm, 98 kg) esindab nüüd pealinnaklubi värve. Seni on pallur 30,8 minutiga toonud keskmiselt 16,6 punkti, noppinud kolm lauapalli ning jaganud 4,2 korvisöötu mängus.

Korvpall24.ee käis vaatamas leeduka esitust BC Kalev/Cramo vastu ja pehmelt öeldes saadi korralik keretäis. Tanel Soku ootamatu lahkumine jättis mängupilti oma jälje ja Mažeika vajab aega, et meeskonda sisse sulanduda. Rääkisime leedulasega tema Tallinna Kalevisse jõudmisest, miks mees Tartus ei jätkanud, peatreener Martin Müürsepast ning kuidas plaanib meeskond hetke mõõnast välja tulla.

“Tartus oli nii, et tegime ühekuuse lepingu, see sai läbi ja läksin koju tagasi,” ütles Mažeika, et mingit tüli lahkumisel polnud. “Pärast paari nädalat puhkust, saabusin Tallinna Kalev/TLÜ juurde. Nendega on leping hooaja lõpuni ja praegu võin öelda, et mulle see meeskond meeldib.”

Mažeika sõnas, et BC Kalev/Cramo vastu saadud suur kaotus ei näidanud kindlasti meeste tegelikke võimeid, aga oli heaks õppetunniks: “Oleme palju paremaks suutelised ning minu eesmärk on teha kõik, mis võimalik, et tiim paremini tööle hakkaks. Tallinna Kalevil on praegu lihtsalt lühiajaline allakäik, kus iga kaotus on mõjunud nagu mürk ja mängu halvanud.” Küsimuse peale, kas ta toodi meeskonda kui liider, jäi leedulane ise tagasihoidlikuks: “Võimalik, kuid korvpall on meeskonnamäng ja meil tuleb üheskoos mõned detailid paika sättida, et mäng käima saada.”

“Meil on tegelikult väga mõnus punt koos.” Eriti peab leedukas lugu peatreenerist: “Ta on legend, Eestimaa kuningas. Müürsepp on mees, kelle eest iga mängija tahab võita. Ta on hea inimene ja treener, kes tunneb oma pallureid hästi. Müürsepp võiks mitte midagi ka teha, ikka mehed tahaksid tema eest võita.” Veel rääkis Mažeika, et peatreener on oma töösse täielikult pühendunud ja tõstab häält ka, kui vaja: “Minul lisamotivatsiooni võitmiseks vaja pole ning igal juhul soovime jõuda play-offi, see on kindel plaan.”

Leedulane on varemgi Eestis pallinud: “Kaks aastat tagasi mängisin BC Kalev/Cramos. Samuti oli lühiajaline leping, kuid sain Saksamaalt hea pakkumise paariks aastaks ning läksin sinna (Science City Jena 2017-2019 – toim.).” Mažeika rääkis, et Tallinnas talle väga meeldib ja avaldas lootust, et võib-olla on ta kunagi Cramos tagasi.

Senise karjääri lemmik meeskonda oli palluril raske välja tuua, sest igal tiimil on olnud omad eripärad: “Kui ma noor olin, siis veetsin mitu hooaega Berliini Albas (2004-2007 – toim.), kus õppisin meeletult palju juurde. Sealt edasi korraliku põhja pealt olen läinud teistesse tiimidesse enamasti liidrina. Kuid ühtviisi on olnud nauditavad nii õpipoisi kui ka mängumehe aastad.”

Mažeika on olnud Leedu liiga parim kaitsemängija hooajal 2017, kui esindas Klaipeda Neptunase värve ning mehele meeldib enda sõnul kaitses rassimine ründemänguga võrdselt.

Järgmine kohtumine toimub Tallinna Kalev/TLÜ jaoks kolmapäeval (20.11) koduses Sõle spordihoones, kui võõrustatakse turniiritabelis kaheksandal kohal asuvat Jurmala Betsafe meeskonda.

scroll to top