Rohkelt mänguaega teeninud Riismaa ja Kuuba nädala kontosse jäi võit ja kaotus

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Itaalia neljandas liigas (Serie C Gold) oli möödunud nädal tavapärasest töisem, kuna peeti nii 8. kui ka 9. vooru kohtumised. Nii Joonas Riismaa koduklubi Montale kui ka Gregor Kuuba leivaisa Livorno saldoks jäid võit ning kaotus.

Montale kohtus kolmapäeval liidrite hulka kuuluva Castelfiorentinoga ning sai kodus väärt 64:55 (22:17, 12:18, 14:8, 16:12) võidu. Kinniseks kujunenud kohtumise esimene poolaeg kulges võrdselt, kui pikemale pausile mindi külaliste minimaalsel 35:34 eduseisul. Teisel poolajal keeras aga Montale vastaste rünnakukraanid kinni, hoides külalised 20 punkti peal. Kodumeeskonna heast kaitsemängust annab tunnistust Castelfiorentino 29%-line tabavus väljakult.

Joonas Riismaa oli sel korral oma meeskonna paremuselt kolmas skooritegija, kuid andis 32 minutiga meeskonna võidu heaks korraliku panuse. Regiooni resultatiivsustabeli tipus püsiv 198-sentimeetrine ääremängija viskas 11 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 0/4, vabavisked 7/12), hankis 13 lauapalli, jagas 2 korvisöötu ning blokeeris 3 vastaste pealeviset. Protokolli kirjutati ka 4 isiklikku viga ning 3 pallikaotust. Alessandro Mati tõi Montale parimana 14 punkti. Yuri Verdiani vedas külalisi 12 silmaga.

Pühapäevases 9. vooru kohtumises jäi Montale võõrsil Prato vastu poolajaks 26:44 taha ning kaotas hoolimata tugevast lõpust 65:73 (10:20, 16:24, 16:12, 23:17). Ladusamalt palli liigutanud (söödud 16:6) Prato hankis ründelauast 11 palli (vs Montale 4), millest saadi võiduks vajalike lisaviskeid.

Üleplatsimeheks tõusnud Joonas Riismaa panuseks jäi 35 mänguminutiga kogutud 24 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 4/9, vabavisked 4/6), 9 lauapalli, 2 söötu, 3 vaheltlõiget, üks viga ning ka 6 pallikaotust. Mehiselt lauas võidelnud Davide Pinna sai Prato särgis kirja 22 punkti ja 13 lauapalli väärt kaksikduubli.

Livorno nädala esimene mäng toimus neljapäeval, kui kodus jäädi kahvatu kolmanda veerandaja tõttu 52:64 (18:15, 11:17, 13:26, 10:6) alla Montevarchile. Livorno võitis küll lauavõitluse (40:35), kuid oli terve mängu jooksul hädas visketabavusega (väljakult 30%). Võidule ei aidanud kaasa ka 16 pallikaotust.

Gregor Kuuba kogus ühena kolmest Livorno mängumehest vähemalt 30 mänguminutit (32) ning viskas 6 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2). 16-aastase noormehe kontole jäi ka hooaja kõrgeimad 7 lauapalli (4 ründest), üks korvisööt ja üks isiklik viga. Niccolo Mencherini tõi Livorno tulemuslikeimana 17 silma, Allan Ivan Onojaife hankis koguni 17 lauapalli. Gabriele Malatesta viskas Montevarchi kasuks 20 silma.

Kolm päeva hiljem näitas Livorno hoopis teisest klassist rünnakut, kui võõrsil purustati tabeli punase laterna rollis olev Altopascio koguni 94:68 (29:18, 18:21, 23:12, 24:17). Võrreldes eelmise kohtumisega kaks korda paremini tabanud (väljakult 60%) Livorno oli eriliselt hoos kaugvisetel (10/16 ehk 62%).

Üleplatsimeheks kerkinud  Allan Ivan Onojaife viskas Livorno parimana 24 silma. Nädalasel akadeemisel puhkusel viibiv Gregor Kuuba jättis kohtumise vahele. Stefano Orsini viskas Altopascio resultatiivseimana 12 punkti.

Montale asub 9 mängu järel 4 võiduga kaheksandal kohal. Livornol on 8 kohtumisega teenitud 2 võitu, mis annab tabelis hetkel eelviimase ehk 14. positsiooni.