fbpx
Close

Välismaale ihkav Karl Johan Lips selle nimel vägisi statistikat upitama ei hakka

Avatar
-Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” oli sel nädalal külaliseks Tallinna Kalev/TLÜ ääremängija Karl Johan Lips, kellel 23-aastasena on Eestist kõrgliigakogemust nüüd juba rohkem kui viis hooaega. Kuigi noormehel on ambitsiooni ka ennast välismaal proovile panna, siis seda võimalust veel tekkinud pole.

Lips avaldas, et tal oli 2,5 aastat tagasi laual pakkumine Poola kõrgliigast, kuid see võimalus jäi väga konkreetsel põhjusel tol hetkel kasutamata. “Ma olin Raplas 2,5 hooaega pingil istunud ja läksin Tarvasse, kus sain pool hooaega mängida. Poolast tulnud pakkumine oli laotud taas selle peale, et alguses ma ei saa mängida, alles aasta-kahe pärast. Aga tol hetkel ma nii nautisin seda, et pool hooaega olin saanud 30 minutit mängus panna. Ma lihtsalt tahtsin mängida nii väga ja tegin otsuse selle järgi.”

Küsisime Lipsult ka provokatiivse küsimuse, et kui Kalev on alustanud hooaega vaid ühe võiduga ja tabeli lõpuklubina, siis kas poleks mõttekam mängudes keskenduda rohkem oma individuaalsele statistikale, et järgmiseks hooajaks endale välismaalt pakkumine välja mängida?

“Point on selles, et mina pole ju ainus mängija (meeskonnas). Kui me kõik selliselt mõtleme, siis me jäämegi sinna auku. Aga ma tunnen, et võib-olla mul on olnud puudu just sellisest nahaalsusest. Ma ei suuda mängus mõelda, et iga kord, kui ma palli saan, viskan peale. Proovin ikka õige lahenduse leida, mis aitaks võistkonnal võita,” vastas Lips. Ta lisas, et meeskondlik edu on igal juhul samuti oluline, kuna siinse liiga lõpuklubist välismaa tiimid endale tugevdusi nagunii hankima ei tule.

Kuula saadet:

scroll to top
Inline
Inline