fbpx
Close

Karl Johan Lips Tanel Soku lahkumisest: ütlen ausalt, et mina ei osanud seda ette näha

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis kolmapäeval Manta Maja stuudios külas Tallinna Kalev/TLÜ ääremängija Karl Johan Lips. 23-aastane ja peaaegu kahemeetrine mängumees rääkis liigahooaega praeguseks ühe võidu ja seitsme kaotusega alustanud Kalevi tänavuste probleemide kohta, millest üheks põhiliseks on pidevad vangerdused mängijatega.

“Meil on juhtunud nii, et septembrist kuni hooaja alguseni meil vahetati mängijaid nii, et iga nädal tuli uus mees. (Martin) Müürsepal on treenerina meid väga raske edasi viia, kui iga nädal peab uue mängija jaoks hakkama uuesti liikumisi läbi tegema. Nüüd ka hooaja sees on meil mehi vahetunud,” vihjas Lips kõige viimastele vangerdustele.

Tanel Soku ootamatut lahkumist meeskonna juurest kommenteeris Lips esmalt naljaga: “Eks Betoonimeister (esiliigaklubi, kuhu Tanel Sokk mõni päev hiljem registreeriti – toim.) lõi meid rahapatakaga üle.” Seejärel jätkas noormees juba tõsisemalt: “Ütlen ausalt, et mina ei osanud seda ette näha. Ühel õhtul tulin trenni ja kapten Mario Paiste ütles, et Tanelit enam ei tule.”

Kalevis piirdus vaid viie liigamänguga ka ameeriklane Kyle Riddley, kes tuli Eestisse suurte ootustega, kuna oli madalamas USA ülikoolisarjas väga kõva skooritegija. Siin mehel aga asjad ei õnnestunud üldse, kui Kalevist viis tee edasi esiliigasse Kadrina Karudesse, kus debüüt samuti ebaõnnestus ja Lipsu informatsioonile tuginedes tõmbas Riddley oma karjäärile sootuks joone alla.

“Pärast seda Kadrina Karude ühe punkti mängu lugesin Facebookist, et ta teatas, et tema korvpallurikarjäär on läbi,” avaldas Lips. Riddley iseloomustuseks sõnas ta: “Ta tuli Ameerika kolmandast divisjonis, kus ta pani keskmiselt 30 punkti. Eks ta arvas, et nii hakkabki olema. Kui tal aga visked ei läinud, siis enesekindlus iga mänguga kadus. Ta oleks pidanud pikem projekt olema ja kolme aastase diiliga oleks ta kolmandal aastal ehk siin liigas ka 30 punkti mees. Hetkel ta seda ei olnud ja võõrleegionäri kohta täita ei suutnud.”

Kalevisse asemele toodud kogenud leedukas Martynas Mazeika on aga Lipsule juba lühikese ajaga hea mulje jätnud. “Ta on minu arvates ideaalne võõrleegionär. Kui sa Eestisse võtad võõrmängija, siis ei saa olla ainult, et ta toob 20 punkti. Ta peaks veel midagi andma, näiteks õpetama noori trenni tegema. Meil Eestis on pigem see, et tulevad ameeriklased, kes ei viitsi niiväga trenni teha,” arvas kalevlane.

Marko Parkonen tõi välja selle, et Tanel Soku lahkumisest kaotas väga palju ka tiimis noore mängujuhina kõrgliigakogemusi ammutav Ran Andre Pehka, kes jäi ilma suurepärasest mentorist. Lipsu arvates suudab aga 34-aastane ja erinevates Euroopa nimekates klubides mänginud Mazeika Pehka jaoks suurepäraselt samasugust rolli etendada.

Kuula saadet:

scroll to top