Tass ja Sunelik aitasid kodumeeskonnad võitudeni, Ehala viskas oma esimesed punktid

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängisid eestlased eile õhtul ja täna öösel nii Cal Poly Mustangsi eest kui vastu.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels alistasid külla sõitnud Cal Poly Mustangsi meeskonna 79:48. Saint Mary’s jäi esimese nelja minutiga taha 0:8, kuid poolajaks juhiti juba 46:21.

Algviisikus alustanud Tassile jagus mänguaega 20 minutit, mille jooksul viskas ta 6 punkti (kahesed 3/4), võttis 6 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe isikliku vea.

Üleriigilises edetabelis 18. kohal asuv Saint Mary’s on hooaega alustanud kolme võidu ja ühe kaotusega.

Kaotuse sai kirja ka Cal Poly Mustangsi naiskond, kelle ridadesse kuulub Anna-Helena Ehala. Võõrsil jäädi kindlalt alla Denver Pioneersile 66:96 (15:29, 17:22, 13:24, 21:21).

Ehala pääses platsile vaid 4 minutiks ning kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/1), ühe lauapalli, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Cal Poly naiskonna hooaeg pole alanud hästi. Senisest kolmest mängust on saadud kolm kaotust.

Väljakul käis ka NJCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Indrek Sunelik, kelle kodumeeskond Northwest Florida State Raiders alistas võõrsil ASA Miami Silver Stormi 83:78 (42:34).

Sunelik kuulus võitjate põhitegijate hulka, panustades 15 punkti.

NJCAA tugevuselt 22. meeskonnaks peetav Northwest Florida State on senisest kuuest mängust võitnud viis.