fbpx
Close

Alar Varraku ja Urali koostöö ei jätku, uueks peatreeneriks sai Eesti-Läti liigas tegutsenud mees

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

Tänavuseks hooajaks Venemaa tugevuselt teise liiga klubi Jekaterinburgi Urali peatreeneriks saanud Alar Varrak selles ametis enam ei jätka ning poolte kokkuleppel lõpetati 37-aastase eestlasega leping.

Ural suutis koduses liigas teenida kuue mänguga vaid ühe võidu – Peterburi Spartak alistati skooriga 90:67. Karikasarjas õnnestus 1/16-finaalis seljatada Moskva oblasti Himki duubelmeeskond 75:71, kuid veerandfinaali klubil tõenäoliselt asja pole, sest 1/8-finaalis jäädi Revda Temp-SUMZ-UGMK võistkonnale alla 49:82 ja seega tuleks korduskohtumises välja tulla 33-punktilisest kaotusseisust.

“Tahan esmalt tänada klubi ja [selle presidenti] Stanislav Jerjominit, kes andis mulle võimaluse Jekaterinburgis töötada. Mulle väga meeldis linn, inimesed ja saalis olnud atmosfäär. Ural on professionaalne klubi. Olen näinud mitmeid klubisid ja organisatsioone ning saan kinnitada, et töö käib siin kõrgeimal tasemel. Liiga tase oli minu jaoks meeldiv üllatus: suur hulk tippmängijaid, kes aitavad seal taset kergitada. Võib rääkida mida iganes, aga fakt on see, et tabelis on meil üks võit ja viis kaotust. Igal juhul on peatreener see, kes tulemuste eest vastutab. See on sport ja lepingu lõpetamine on üks osa tööst. Nagu öeldakse: “Kui oled lepingu allkirjastanud, siis ole valmis, et see öeldakse ka üles.” Kui tulemusi pole, siis vahetatakse mängijaid või treenereid,” rääkis Varrak Urali kodulehe vahendusel.

“Kinnitan, et meeskonnas mingit segadust ega kriisi pole. Vaja on parandada väikseid detaile ja korrigeerida nüansse. Kompleksselt annavad need tulemuse. Hooaja alguses oli raske mängugraafik: kohtusime peaaegu kõikides mängudes tabeli tippu kuuluvate võistkondadega, kes edestavad meid nii koosseisu kui ka eelarve poolest. Ainus erand oli CSKA duubelmeeskond, kuid see pole kuskilt otsast vabandus. Nüüd tuleb lihtsam periood ja tabelikoht peaks paranema.”

-Mihhail Karpenko | Foto: BK Valga-Valka Facebook

Urali uueks peatreeneriks määrati 43-aastane Mihhail Karpenko, kes juhendas suurema osa eelmisest hooajast Eesti-Läti korvpalliliigas osalevat BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonda. Varasemalt on venelane olnud ka Kasahstani koondise peatreener ning aastal 2018 tegutsenud VTB Ühisliiga klubi Astana peatreenerina. “Tean Mihhail Karpenkot, kellel on suur kogemustepagas. Klubi sai suurepärase treeneri ning olen kindel, et kõik jätkub nii nagu vaja. Tahan samuti suured tänud öelda klubi fännidele: meeskond mängib teie jaoks!” lisas Varrak.

Karpenko: “Tahan klubi juhtkonda tänada kutsumise ja usalduse eest. Ees ootab raske töö, et parandada turniiritabelis kohta. Olin õnnelik, kui mind siia kutsuti ja ma ei pidanud kaua mõtlema. Tunnen endas jõudu ja enesekindlust, et oma teadmisi ning kogemusi uue võistkonnaga töötades kasutada. Loomulikult on raske võtta hooaja sees meeskonna juhendamine üle. Aga minu eelkäija Alar Varrak, keda austan, kuulus sinna enamiku ettevalmistusperioodist, mis on ka järgmisteks mängudeks oluline. Me ei kavatse suuri muudatusi teha, vaid toetume oma tugevustele ning püüame oma nõrkustega tegeleda. Peame endast 100% andma mõlemal pool väljakut. Olen kindel, et suudame seda teha ja kutsun fänne üles meid toetama!”

scroll to top