Merike Anderson andis võidumängus oma panuse, Pokk ja Landes Basket kaotasid

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

Eesti naistekoondise liidrid Merike Anderson ja Mailis Pokk käisid mõlemad kolmapäeval oma koduklubide eest väljakul. Belgias sai Anderson tunda võidurõõmu, Prantsusmaal pidi Pokk leppima kaotusega.

Belgia naiste meistrivõistlustel teenisid Merike Anderson ja Royal Castors Braine koduplatsil kindla 86:46 võidu Charleroi Spirou Ladies’i üle.

36-aastane eestlannast tagamängija sekkus mängu vahetuspingilt ning kogus 13 minutiga 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/2), 2 korvisöötu, ühe lauapalli ja ühe vaheltlõike.

Võitjate poolel kerkis resultatiivseimaks Samuelson Karlie 20 punktiga, Razheva Albina lisas 18 silma ja 8 lauapalli ning Hamblin Ruth tõi 12 punkti. Kaotajate parimana tõi Krystel Ballau 15 punkti.

Prantsusmaa naiste kõrgliigas said Mailis Pokk ja Landes Basket hooaja teises kohtumises võidu kõrvale esimese kaotuse, kui võõrsil jäädi 80:88 alla La Roche Sur Yonile.

Vahetusmängijana sekkunud 26-aastane Pokk sai 15,5 minutiga protokolli kirja 2 punkti (kahesed 1/2), 2 lauapalli ning ühe viskeblokeeringu.

Landes Basketi edukaim oli 20 punkti visanud Mamignan Toure, Miranda Ayim lisas 19 ning Romana Hejdova 14 silma. Võitjate parim oli 18 punkti visanud Bernadette Ngoyisa.