Merike Anderson tegi Belgia kõrgliigas ühe oma tänavuse hooaja parema esituse

-Merike Anderson | Foto: Siim Semiskar

Belgia naiste korvpalli meistriliigas tegi pikaaegne Eesti koondislane Merike Anderson põhiturniiri viimases mängus ühe oma tänavuse hooaja parima esituse ning aitas Castors Braine’i naiskonna laupäeval kodusaalis 89:37 (26:9, 17:9, 20:6, 26:13) võidule Ottignies Rebondi vastu.

Vastase koguni kolmel veerandil alla kümne punkti hoidnud Castors Braine’i tegid skoori 12-st naisest kümme ning 15 minutit väljakul viibinud Anderson kerkis 16 punktiga (kahesed 3/4, kolmesed 2/4, vabavisked 4/5) omade resultatiivseimaks. Lisaks kogus eestlanna 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget ja ühe isikliku vea.

Celeste Trahan-Davis tegi võitjate poolel 14 punkti ja 13 lauapalliga kaksikduubli, ukrainlanna Olesia Malashenko lisas 10 silma. Kaotajate parim oli 14 punkti visanud Laurence Van Malderen.

Liigatabelis lõpetas Castors Braine põhiturniiri 20 võidu ja 2 kaotusega liidrikohal, Ottignies Rebond (2-20) jäi 12 naiskonna hulgas viimasele kohale.

Anderson tegi tänavu Belgia kõrgliiga põhiturniiril kaasa 18 kohtumist ning sai keskmiselt mänguaega 14,6 minutit. Selle ajaga läksid eestlannale kirja keskmiselt 8,4 punkti, 1,6 resultatiivset söötu, 1,4 lauapalli, koguni 1,2 kulpi ja 0,9 vaheltlõiget.

Prantsusmaa kõrgliigas jätkus Mailis Poki naiskonna Landes Basketi keeruline hooaeg, kui võõrsil jäädi pühapäeval kõigest ühe silmaga 50:51 alla Montpellier’le.

Eestlannast ääremängija pääses platsile üheksaks minutiks, kuid skoori avada ei suutnud (kahesed 0/2, kolmesed 0/1). Protokolli kanti tema nime taha 3 lauapalli ja üks pallikaotus.

Võitjate poolel kerkis parimaks 14 punkti kogunud Helena Ciak ning kaotajate kasuks vastas Mamignan Toure 12 silmaga.

Landes Basket on tabelisse kogunud 10 võitu ja 10 kaotust ning see annab hetkel 12 naiskonna hulgas 6. koha.