fbpx
Close

Miks ei ole kuulsuste halli valitud Garnetti särki siiani Minnesotas lae alla tõmmatud?

-Kevin Garnett | Foto: Reuters/Scanpix

-Kevin Garnett | Foto: Reuters/Scanpix

Hiljuti tehti teatavaks nimed, kes pääsevad sel aastal korvpalli looja James Naismithi nimelisse kuulsuste halli. Tim Duncani ja juba meie seast lahkunud Kobe Bryanti kõrval saab suure au osaliseks ka Minnesota Timberwolvesi 43-aastane legend Kevin Garnett. Kurioosselt ei ole siiani aga Minneapolises asuva korvpallihalli Target Centeri lae alla tõmmatud Garnetti särki numbriga 21.

Kuigi 211 cm pikkune Kevin Garnett võitis oma ainsa NBA meistritiitli 2008. aastal Boston Celticsi eest koos Paul Pierce’i ja Ray Alleniga, mängis ta end fännide südamesse ja NBA ajalukku eelkõige kui Minnesota Timberwolvesi läbi aegade parim mängija. Koguni 21 aastat väldanud karjäärist veetis mitmekülgne ja intensiivse mängustiiliga suur äär Garnett 13 hooaega just Huntide eest võideldes.

Meeskonna liidri ja kaitseankruna tuntud sihvakas mängumees valiti muuhulgas 2004. aastal ka NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks ja tema käes on suurem osa Timberwolvesi rekordeid – sealhulgas enim punkte (19201), lauapalle (10718), korvisööte (4216), vaheltlõikeid (1315), viskeblokeeringuid (1590), mängitud mänge (970) ja minuteid (36189). Iga teine NBA organisatsioon oleks selliste saavutuste eest klubi legendi särginumbri ammu erru saatnud ja särgi lae alla tõmmanud. Miks ei ole seda aga teinud Minnesota Timberwolves?

Garnett paljastas hiljutises intervjuus, kuhu koer on maetud – nimelt jahenesid mehe suhted klubi omaniku Glen Tayoriga pärast pikaaegse peatreeneri Flip Saundersi lahkumist. Garnett ja Saunders olid kokku leppinud, et Garnett liitub korvpallikarjääri lõpetamise järel Timberwolvesi juhtkonnaga, kuid pärast Saundersi ootamatut alistumist Hodgkini tõvele otsustas Taylor võtta uue suuna ning palkas võistkonna uueks peatreeneriks ja tegevjuhiks Tom Thibodeau.

Garnetti sõnul olid tal Tayloriga kokkulepped olemas, kuid pärast Saundersi surma ei pidanud mees enam oma sõna. “Väärtustan neid aastaid Minnesotas ja sealses kogukonnas, kuid Glen Tayloriga ei taha ma enam pistmist teha. Minneapolise linn ja Minnesota osariik on mu südames alati erilisel kohal, kuid selliste ussidega ma asju ei aja,” viitas Garnett klubi omanikule Taylorile.

Pole vähimat kahtlust, et Garnetti särk peaks rippuma Target Centeri lae all, kuid enne klubijuhiga äraleppimist seda nähtavasti ei juhtu. Ehk pakub Garnettile seni lohutust, et Boston Celtics plaanib klubile 2008. aastal meistritiitli toonud mängija särgi numbriga 5 lae alla tõmmata juba järgmisel hooajal.

scroll to top